Mağarada yaşarken büyük miras kalınca...

Budapeşte'de çöpte yiyecek arayarak ve bir mağarada uyuyarak yaşayan iki kardeş, anneannelerinden kendilerine 4 milyar sterlin kaldığını öğrendi.

02.12.2009 - 15:47

Mağarada yaşarken büyük miras kalınca...

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de beş parasız oldukları için mağarada yaşayan iki kardeş, kayıp anneannelerinin kendilerine 4 milyar sterlin miras sıraktığını öğrenince şoke oldu.

Sokaktaki çöplerden yiyecek toplayan ve belirli bir adresleri bile olmayan Zsolt ile Geza Peladi, kendilerine kalan mirasla beraber Amerika'da yaşayan bir kız kardeşleri olduğunu öğrendi.

Kardeşlerin anneannesi Almanya'da ölünce miras işleriyle uğraşanlar Budapeşte'deki hayır kurumları vasıtasıyla kardeşlerle temasa geçmiş.

43 yaşındaki Geza Peladi, "Annemizin varlıklı bir aileden geldiğini biliyorduk ama annem çok zor bir insandı ve ailesiyle çok kasvetli bir ilişkisi vardı. Daha sonra annem bizi terketmişti ve ölüm haberini alana kadar onunla ve babamızla olan bağımızı yitirmiştik" dedi.

Alman yasalarına göre aynı soydan gelenler doğrudan mülkten pay alıyor. Anneannelerinin kızı öldüğüne göre miras da doğrudan torunlara kalıyor.

Peladi, "Eğer bütün her şey yolunda giderse şimdiye kadar sahip olamadığımız bir hayatımız olacak. Ama paramız olunca kendimize eş bulabiliriz ve normal bir hayatımız olabilir. Belki annem, annesine bizden hiç bahsetmedi. Bir araştırma sonucu avuktlar bizi buldu sanırım" dedi.

İki kardeşin şimdi annelerinin ölüm belgesinin bir kopyasını bulmaları ve kendi kimlikleri ile aile bağlarını kanıtlamaları gerekiyor. Böylece miras üzerinde hak iddia edebilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...