Mahkemelik oldular

Geçen yıl Sarıyer’deki villalarının kaçak bölümleri yıkılan Orhan Gencebay ile Derya Tuna, bu kez aidat yüzünden mahkemelik oldu.

28.12.2010 - 10:07

Mahkemelik oldular

Habertürk gazetesinin haberine göre; Orhan Gencebay ile Derya Tuna, Sarıyer Yeni Dostlar Sitesi’ndeki villalarının aidat borcunu ödemedikleri gerekçesiyle mahkemelik oldu.

Site yönetimi, Sarıyer İcra Müdürlüğü’ne yaptığı başvuruda, Gencebay’ın 5 bin 817 TL ve Tuna’nın da 4 bin 191 TL borcu olduğunu bildirdi ve alacaklarının haciz yoluyla tahsilini talep etti.

İTİRAZ ETTİLER
İki isimde avukatları aracılığıyla söz konusu bu borca itiraz etti. Ancak alacağını tahsil etmekte kararlı olan site yönetimi konuyu mahkemeye taşıdı.

Site adına Sarıyer Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvuruda bulunan avukat Cengiz Yaka, itirazın haksız ve hukuka aykırı olduğunu belirterek icra takibinin yeniden başlatılmasını istedi.

Tüm genel kurul kararlarının usulüne uygun olarak alındığını belirten site yönetimi, icra takibinin yeniden başlatılmasını ve davalıların alacağın yüzde 40’ı kadar "icra inkar tazminatı"na mahkum edilmesini talep etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...