Makatına hortum kaçtı

Kamyonundaki basınçlı hava hortumunun üzerine düşen Yeni Zelandalı sürücü ölümden döndü. Hortumun hava pompalamaya başlamasıyla vücudu genişlemeye başlayan sürücünün imdadına arkadaşları yetişti.

26.05.2011 - 11:54

Makatına hortum kaçtı

Olay Yeni Zelanda'nın Opotiki kentinde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Steven McCormack, kamyonunun kabin bölümüyle treyleri arasındaki bağlantıları kontrol ediyordu. Bu sırada dengesini kaybederek basınçlı hava hortumunun üzerine düştü.

Öyle şiddetli düşmüştü ki, hortumun ağzı McCormack'in makatına girdi ve hava pompalamaya başladı. Vücudu saniyeler içinde görülür şekilde şişmeye başlayan McCormack'in çığlıklarını duyan arkadaşları olay yerine geldi ve hava musluğunu kapatarak sürücüyü ölümden kurtardı.

McCormack yaşadıklarını, "Basınçlı havanın vücuduma girmesiyle balon gibi şişmeye başladım. Patlayacağımı sandım" sözleriyle anlattı.

48 yaşındaki sürücüyü tedavi eden doktorlar da nasıl hayatta kaldığına hayret ettiklerini söylediler. Böyle bir durumda içeriden gelen basıncın etkisiyle derinin parçalanacağını söyleyen doktorlar, McCormack'in derideki birkaç çatlak ile kurtardığını belirttiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...