Manço anısına senaryo yarışması

Barış Manço'nun yaşam felsefesini anlatmak için bir film çekilecek. Filmin senaryosu ise 'Bir Barış Manço Serüveni' adlı, amatör ve profesyonel tüm senaryo yazarlarına açık bir yarışma ile belirlenecek.

Haberler 20.06.2010 - 12:37

Manço anısına senaryo yarışması

Şarkılarıyla olduğu kadar verdiği barış mesajlarıyla da herkesin gönlünde taht kuran Barış Manço, bir senaryo yarışmasıyla yeniden anılacak.

Medyavizyon ve Müzikotek işbirliği ile düzenlenen 'Bir Barış Manço Serüveni' adlı senaryo yarışması; Manço'nun hayranı olan tüm amatör ve profesyonel senaryo yazarlarına açık olacak.

SON BAŞVURU 24 EYLÜL
Yarışmaya katılanlar, Manço'nun özgün kişiliğini yansıtmak koşuluyla, istedikleri türde senaryo yazmada özgür olacaklar.

www.medyavizyon.com.tr ve www.muzikotek.com.tr adreslerinden yapılacak başvurular için son tarih ise 24 Eylül 2010.

Uzun metraj senaryo yarışması dahilinde birinci seçilen senaryoya 10 bin TL para ödülü verilecek. İkincilik için 5 bin TL, üçüncülük için ise 2 bin 500 TL ödencek. Ayrıca başarılı senaryolara mansiyonlar da verilecek.

FELSEFESİNİ ANLATACAK
Bu çalışmanın hem müzik hem de sinema açısından çok anlamlı olacağını söyleyen Lale Manço; "Film için birçok teklif geliyordu. En sonunda içimize sinen bu projeyi hayata geçirdik. Barış'ın hayatını ve yaşam felsefesini bir film aracılığıyla en iyi şekilde anlatmak için her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...