Maymunlarla birlikte büyüdü

Kolombiya’da dört yaşındayken kaçırıldıktan sonra ormanda maymunlarla yaşadığını iddia eden Marina Chapman hayat hikayesini ilk defa anlattı.

01.04.2013 - 12:24

Maymunlarla birlikte büyüdü

İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde yaşayan Marina Chapman, maymunlarla geçirdiği çocukluğunu ilk defa kitabında paylaştı.

Chapman kitabında, doğum yeri Kolombiya’da çocukken kaçırılarak beş yılını yağmur ormanında kapuçin maymunlarıyla geçirdiğini öne sürüyor. Chapman, çaresizce ormanda beklerken bir maymun ailesi tarafından keşfedildiğini, zamanla güçlenerek onlar gibi ağaçlarda uyuduğunu ve iletişim kurabildiğini belirtti.

Henüz dört yaşındayken kendini ormanda bulan Chapman, beş yıl sonra avcılar tarafından kurtarıldı. Ancak Chapman şehirde kendini bir çete için çalışan sokak çocuklarının arasında buldu.Daha sonra hizmetçi olara işe başlayan Chapman, 1978’de çalıştığı aileyle birlikte İngiltere’ye göç etti ve burada eşi John Chapman’la tanışıp evlendi.

The Telegraph gazetesinin haberine göre, bugün 63 yaşında olan Chapman’ın 2 çocuğu ve 3 torunu bulunuyor. Chapman anılarını ‘The Girl With No Name’ adlı kitabında yayımladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...