Meghan Markle: Yetersiz hissederken beni o kendime getirdi

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin çiçeği burnunda gelini Meghan Markle, geçtiğimiz günlerde Darling dergisi için bir yazı kaleme aldı. Yazıda kariyerinin ilk yıllarında yaşadığı zorlukları anlatan Markle, girdiği bir seçmede başarılı oyuncu yönetmeni April Webster'ın tek bir cümlesinin tüm kariyerini nasıl değiştirdiğini okuyucularına gösterdi.

ntv.com.tr 07.12.2017 - 10:36 | Son Güncelleme : 07.12.2017 - 11:22

Meghan Markle: Yetersiz hissederken beni o kendime getirdi

Hollywood’daki erkek egemenliği aktrisler tarafından hep tartışma konusu olmuştur. Son olarak da İngiliz kraliyetine gelin gitmeye hazırlanan Meghan Markle, yaptığı açıklamaya bu sorunu gündeme getirdi.

APRIL WEBSTER BAKIŞ AÇIMI DEĞİŞTİRDİ"

Materyalist TV dünyasını Darling dergisinde yazdığı yazıyla eleştiren Markle, erkek yönetmenler tarafından aldığı “başroller için yeterince güzel değilsin ama yan roller için idealsin” eleştirisinin öz güvenini sarstığını belirtirken Star Wars, Mission Impossible ve Lost gibi pek çok başarılı projenin oyuncu yönetmeni April Webster’ın bulunduğu bir seçme sonrası bakış açısının değiştiğini ve kariyerinin bambaşka bir yönde ilerlediğini belirtti.

"ÖZGÜVENİMİ YİTİRMİŞTİM"

Yirmili yaşlarının başlarında öz güveninin yönetmenler tarafından gelen ağır eleştirilerden dolayı kırıldığını söyleyen Markle bu nedenle kariyerinin tam on yıl geç başladığını belirtirken, Webster’ın kendisine söylediği sözlerden sonra kendine tekrar inandığını ifade etti.

Hala 20'li yılların başlarında, nasıl göründüğünü ve Hollywood'un karizmasını ve imge saplantısını kavramaya çabaladığını dile getiren Markle, ilk yıllarında pek çok yönetmen tarafından ‘çok ince’, ‘çok kilolu’, ‘çok etnik’, çok güzel’ ya da ‘güzel değil’ gibi eleştirilerle reddedildiğini belirtti. Ancak Webster ile yaşadığı bir karşılaşmadan sonra, materyalizmin arkasına saklanmayı bırakıp kendisi olmasını sağlayan bir anlayış geliştirdiğini ve bunun için çabaladığını ifade etti. Webster’ın hayatında oldukça önemli bir yeri olduğunu da sözlerine ekledi.

"DAHA AZ MAKYAJ, DAHA FAZLA MEGHAN"

Kraliyet düğününün ardından Suits dizisiyle birlikte oyunculuk kariyerine noktayı koymaya hazırlanan müstakbel prenses, yazdığı yazıda "Daha önce onunla tanışmamıştım ve ilk deneme çekimi esnasında heyecanımı fark ederek sahneyi durdurdu ve bana ‘yeterli olduğunu bil’ dedi. O an nefesim kesilmişti. Bu zamana kadar beni kimse görmemişti, kimse beni çağırmamıştı. Burbank’taki kutu kadar odamdan beni bu kadın çıkardı. Göz yaşlarımı gizleyebilmek umuduyla gülümsedim ama o beni gördü ve bana tekrar ‘yeterli olduğunu bilmen gerek’ dedi. ‘Daha az makyaj, daha fazla Meghan’ dedi. Ve bu cümle benim uyanışım oldu” cümlelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...