Araştırma sonucunda en sevilmeyen ünlüler listesinin zirvesinde Kim Kardashian yer alırken, ABD'de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, ünlü oyuncu Bill Cosby ve şarkıcı Arianne Grande'nin ardından en büyük düşüşü yaşayan isim olarak dikkat çekti. 

Kanadalı şarkıcı Justin Bieber ülkenin en sevilmeyen ikinci ismi olurken, Tom Hanks ve Morgan Freeman en sevilen ünlüler oldu.

Mehmet Öz'ün bu büyük düşüşü, "şarlatan" olarak nitelendirildiği ve ülkenin önde gelen doktorlarının bu yıl Nisan ayında kaleme aldığı mektuba bağlanıyor.

ABD'Lİ DOKTOR ÖZ'E SAVAŞ AÇMIŞTI
Öz'ün ABD ve dünyada milyonlarca seyirci tarafından takip edilen sağlık programı "The Dr. Oz Show"da zayıflama ve diğer sağlık konularında verdiği tavsiyeler geçtiğimiz Nisan ayında ABD'li doktorları kızdırmıştı.

Öz'ün verdiği sağlık tavsiyelerini "zırva" olarak nitelendiren ABD'li doktorlar, Columbia Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi Dekanı Lee Goldman'a bir mektup gönderderek, üniversitede Cerrahi Anabilim Dalı Başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü olarak görev yapan Mehmet Öz'ün bu görevlerinden uzaklaştırılması talep etmişti.

İlişkili Haberler

İlişkili Haberler