Melekler Şehri Bangkok

Tayland’ın başkenti, turistik kent Bangkok baharın ilk günleriyle birlikte ziyaretçilerini bekliyor.

08.03.2011 - 17:16

Melekler Şehri Bangkok

Uzak doğunun gizemli, eğlence dolu rüya kenti Bangkok, 66 milyonluk Tayland nüfusunun yaklaşık 10 milyonuna ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en çok ziyaretçi çeken ilk üç ülkesinden biri olan Bangkok, tropik ve büyüleyici atmosferi ile her yıl binlerce turist ağırlıyor.

Tapınak Cenneti Tayland’ın en büyük temsilcisi olan Bangkok’da 400 Budist tapınağı bulunuyor ve her birinin adının başında “Kutsal Thai Budist Tapınakları” anlamına gelen “Wat” kelimesi yer alıyor. Altın kaplamaları, göz kamaştırıcı renkli kiremit çatıları ve olağanüstü taş heykelleri ile tapınaklar, şehrin paha biçilemez değerlerinden.

Tarihi ve mistik tapınakların arasından yükselen gökdelenler, şehri ikiye ayıran nehir üzerindeki baraka evler ve hemen yanı başlarındaki alışveriş merkezleriyle Bangkok, ziyaretçilerine bir kültür ziyafeti yaşatıyor. Şehri tuk tuk’larla nehir üzerinden gezmek, tropikal meyvelerin tadına varmak ve doğanın canlanışını yerinde izlemek için baharın ilk günleri en uygun günler.

Lüks otellerde konaklama, timsah ve fil gösterilerine katılma, tapınakları ziyaret etme, hareketli gece yaşantısı ve alışveriş, Bangkok’ta yapılabileceklerden sadece birkaçı. A’dan Z’ye her şeyin çok ucuz olduğu Bangkok’a, dünyada 170’den fazla noktaya uçan Türk Hava Yolları ile uçmak da çok daha avantajlı ve rahat. Gidiş dönüş, her şey dahil 627 €.

Türk Hava Yolları ile Bangkok seferlerine özel fırsatlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...