Merkür Retrosunda Yapmamanız Gerekenler

Yeni anlaşma ve sözleşme yaparken çok dikkatli olun. Merkür'ün Retro zamanlarında yapılan anlaşmalarda problemler çıkmaktadır.

Haberler 17.02.2009 - 00:00

Merkür Retrosunda Yapmamanız Gerekenler

1

Yeni anlaşma ve sözleşme yaparken çok dikkatli olun. Merkür'ün Retro zamanlarında yapılan anlaşmalarda problemler çıkmaktadır. Merkür, randevuları, seyahatleri ve mektupları da yönettiği için bu dönemlerde randevularınıza gecikebilir, toplantılar geç başlayabilir. Çok önemli evrak ve eşyalarınızı Merkür'ün zayıf olduğu bu dönemlerde kargoya vermeyiniz; ya kaybolacaktır ya da gereken tarihten daha geç teslim edilecektir. Eğer bu dönemlerde anlaşma yapmak zorundaysanız, anlaşma maddelerini çok dikkatli bir şekilde okuyunuz. İleride çıkabilecek problemlere karşı anlaşma yaptığınız kişiyle oturup konuşun. Gerekirse bir danışmandan ve bir profesyonelden anlaşma maddelerini gözden geçirmesini rica edin.

2

Bu dönemde çok mecbur kalmadıkça alışveriş yapmayın. Ürünler ya arızalı çıkacaktır ya da Merkür güçlendiği zaman fiyatı düşecek, keyfinizi kaçıracaktır. Bilhassa elektronik eşyalarda, yeni otomobillerde bu dönemde problemler çıkabilir. Siz en iyisi siz Merkür Retro iken arzu ettiğiniz ürünü gidip beğenin ve satınalımı Merkür'ün güçlendiği zamana bırakın. Ya daha uygun şartlarda alacaksınız ya da daha üstün bir özelliğe sahip bir modele sahip olacaksınız.

3

Bu dönemlerde çocukluğunuzda yaşadığınız yerlere gidebilir, uzun yıllar önce görüştüğünüz eski dostlarınızla karşılaşabilirsiniz. Merkür'ün Ezoterik Astroloji’de zamanı bir şekilde yavaşlattığı, eski ile bugün arasında bir çeşit köprü vazifesi gördüğü kabul edilir. Bu dönemlerde geçmişten gelen sahneleri anlamaya çalışmalı, karşınıza çıkan sosyal işaretlerin size neler ifade ettiğini algılamalısınız. Unutmayın, yaşam kendi içinde anlamlı pek çok rastlantıyı bu dönemde karşınıza çıkaracaktır. İlk aşkınız veya eski sevgiliniz ile karşılaşabilir, çocukluğunuzda veya gençliğinizde yaşadığınız pek çok duyguyu bu dönemde kısa bir süre de olsa tekrar hissedebilirsiniz. Bu dönemde yakın zamanda bitmiş ilişkilerde yeniden bir alevlenme ve kişiler arası eski iletişimlerin canlandığı görünmektedir. Bu geçici dönem ortalama 20 gün sürmektedir. Bazen eski bir hatırası olan bir mobilya veya çocukluğunuzda kaybettiğiniz önemli bir eşyanızı annenizin evinde bulabilirsiniz. Fotoğraf albümlerinde kalan eski dostluklar yeniden canlanmaya başlayabilir.

4

Merkür, seyahatleri sembolize ettiği için bu dönemde seyahat ederken çok çeşitli aksilikler yaşamanız olasıdır. Eğer kendi aracınızla yola çıkacaksanız, arabanızın bakımlı olduğundan emin olun. Yanınıza yol haritaları alın, arabanızın muayenesi ve sigortasına dair evrakları, ruhsatı yanınıza aldığınızdan emin olun. Çünkü Merkür uykuda iken zaman zaman aşırı unutkan olur ve önemli evraklarımızı unutabilirsiniz . Eğer uçak ile seyahat edecekseniz, biletlerinizi, pasaportunuzu iki kere kontrol edin. Gittiğiniz yerde kalacağınız yerin rezervasyonunun yapıldığından emin olmalısınız çünkü Merkür pek çok karışıklığa sebep olabilir. Gittiğiniz yerde rezervasyonunuz iptal edilmiş olabilir veya hiç yapılmamış da olabilir. Ayrıca telefonunuza da sahip olun. Merkür zayıf iken bilhassa telefon, laptop gibi değerli eşyalarınızı kaybedebilir ya da çaldırabilirsiniz. Aslında eğer mecbur değil iseniz hiç seyahate çıkmayın. Aslında Merkür zayıf iken yapabileceğiniz birkaç olumlu şey de var; örneğin yarım bıraktığınız tüm işlerinizi bitirebilir, tamamlanmamış bir tedaviye devam edebilirsiniz. Evinizde atılacakları atabilir, ev ve ofisinizde köşe bucak bir temizlik yapabilir, eski müşterilerinizi arayarak bir randevu ayarlayabilirsiniz. Daha önceden tanıdığınız insanlarla bolca vakit geçirmek sizi inanılmaz mutlu edecektir.

5

Verilerinizi yedekleyin. Bu dönemde yeni bir virüsün saldırısına uğrayabilirsiniz veya eskiden makinenize girmiş bir virüs aktive olarak verilerinizi silebilir. Bu sizin hem önemli bilgilerinizi kaybetmenize hem de maddi zarara uğramanıza sebep olabilir.

6

Pahalı bir ürün almayın. Bir ev anlaşması veya bir kira kontratı yapacaksınız Merkür'ün sorun çıkartabileceğiniz bilin ve imzaları Merkür Retrosu’ndan sonraya bırakın. Son anda anlaşma bozulabilir veya karşınızdaki kişiler yeni maddeler öne sürerek anlaşmayı bozmayı düşünebilirler. Bu dönemde yapılan anlaşmalar Retro'dan sonra çoğunlukla ya yeniden yapılır ya da hükmünü kaybeder. Bunu bilerek davranırsanız zarar görmezsiniz.

7

Bu dönemde duygusal ilişkilerinizde karışıklıklar yaşayabilir, karşılıklı iletişim sorunları, kararsızlıklar ve uyumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde eşiniz veya sevgiliniz sürekli karar değiştirebilir. Sevgiliniz bir gün sizden ayrılmak isterken ertesi günü sizi ne kadar çok sevdiğinden bahsedebilir. Işte bu dengesiz dönemlerde en iyisi ilişkiniz hakkında çok fazla konuşmayın ve kesin kararlar almayın çünkü bu kararlar çok sağlıklı olmayacak ve gerçekleri göstermeyecektir. Eğer bu dönemde ayrılırsanız ya Merkür gücünü toparlayınca yeniden birlikte olacaksınız ya da Merkür'ün bir noktadaki Retro zamanında problemlerinizi yeniden çözmek için karşılıklı konuşacaksınız. Bu gezegen aranızdaki problemleri karşılıklı konuşarak çözmeniz için çok çeşitli yöntemler kullanarak sizi ve sevgilinizi zorlayacaktır.

8

Yaratıcılık kullanarak çalışıyorsanız, üzerinde çalıştığınız proje konusunda üstlerinizin veya müşterinizin bu dönemde pek çok talebi olabilir. Hatta bu talepler size tuhaf gelebilir. Bu dönemde iş yaparken bilhassa mimarlar, içmimarlar bunun yanında yazı ve medya ile ilgili işler yapan bireylerin birbirlerini yanlış anlama gibi sorunlardan dolayı projeleri iptal olabilir. Bu sinir bozucu olayları yaşamak istemiyorsanız, görüşmelerinizde ufak not kağıtları kullanarak not alabilir ve karşınızdaki kişinin taleplerini detaylı bir şekilde anlamaya çalışabilirsiniz.

9

Bu dönemde kargoda önemli ve değerli evraklarınızın kaybolabileceğini unutmayınız. Bankaya verdiğiniz kredi ödemesiyle ilgili fax yerine ulaşmayabilir ve boşuna faiz ödemenize sebep olabilir. Bir evrakı önemli bir yere gönderiyorsanız gittiğinden emin olmalısınız. En azından karşı tarafı evrakı alıp almadığı konusunda arayabilirsiniz. Ofiste çalışırken önemli evraklarınızın yedeklerini mutlaka alın. Önemli dosyaların fotokopilerini çekmeyi unutmayın.

10

Bu dönemde tüm projelerinizin ve planlarınızın iptal olabileceğini bilmeli, önemli bir işle uğraşıyorsanız, alternatif acil durum planları yapmalısınız. 

http://www.astrologyanalyst.com

Sayfa Yükleniyor...