Meryem Kasap kimdir? (Survivor 2021 yarışmacısı Meryem Kasap diskalifiye oldu)

Geçtiğimiz sezon gönüllüler takımında yer alan Meryem Kasap, sakatlandıktan sonra yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştı. Meryem Kasap, Survivor 2021 yarışmasında ise ünlüler takımında yer alıyordu. Meryem bu sezon da yarışmaya veda etmek zorunda kaldı. Acun Ilıcalı Survivor Meryem'in sakatlığı nedeniyle yarışmaya devam edemeyeceğini ve diskalifiye olduğunu açıkladı. İşte Survivor 2021 ünlüler takımında yer alan Meryem Kasap’a dair bilgiler…

ntv.com.tr 25.01.2021 - 08:02

Meryem Kasap kimdir? (Survivor 2021 yarışmacısı Meryem Kasap diskalifiye oldu)

Survivor ünlüler gönüllüler 2021'in son bölümü yine nefes kesen anlara sahne oldu.

Konseyde Acun Ilıcalı Survivor ünlüler takımında yer alan Meryem'in sakatlığı nedeniyle yarışamaya devam edemeyeceğini açıkladı. 

Ilıcalı Meryem'in yarışmadan diskalifiye olduğunu şu sözlerle duyurdu, "Meryem'in ciddi bir sakatlığı var. Bununla ilgili doktorumuz çalışmalar yaptı ve Meryem'in sakatlığı ciddi durumda. Doktorumuzla bir kez daha konuştum. Bu sabah itibariyle Metin Kuş'tan aldığım rapora göre Meryem tahmin de ediyor olabilir. Doktor Kuş'un raporuna göre Survivor'a devam etme şansın yok. Bana göre final adaylarından biri" 

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Meryem ise haber sonrası gözyaşlarını tutamadı. Yaptığı açıklamada, "Acun Bey nasıl başlasam bilmiyorum. Yani iki sene üst üste istediğim platformda bir sağ dizim sonra sol dizim travma gibi bir şey. Hayatta yüzde 1 bile bir şans faktörü varsa gerçekten benim hayatımda yok. Hissettiğim çok şey var ama demek ki her şeyin hayırlısı böyleymiş. Bu da benim şansım mı diyeyim kaderim mi diyeyim bilmiyorum" dedi.

MERYEM KASAP KİMDİR?

Meryem Kasap, 1 Mayıs 1992 tarihinde Trabzon’da doğdu. Ailedeki 3 çocuktan en küçüğü olan Meryem Kasap, ilkokulda okurken 3 yıl tiyatroyla ilgilendi. 

Sporla tanışması lise yıllarında başladı. Lise takımında 2 yıl hentbol oynadı. Daha sonra bireysel spor yapma kararı aldı ve atletizme yöneldi. Bu spora ilk olarak sırıkla yüksek atlama branşıyla başladı.

2-3 yıl bu branşı yaptıktan sonra yaşadığım bir sakatlık sonucu branş değiştirmek zorunda kaldım ve 400 metre branşına geçti. Bu dönem içinde lise öğrenimimi tamamladı ve  Karadeniz Teknik Üniversitesi beden eğitimi ve spor yüksekokulunu kazandı.

Eğitim ve spor hayatını aynı anda yürüttü. Kararlılığı ve azmi sayesinde 400 metrede 1 yıl içinde ilk Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve milli takıma seçildi. Devam eden yıllar içinde bu başarıları devam etti ve Türkiye’yi sayısız şampiyonalarda temsil etme fırsatı yakaladı. Bu şampiyonalarda Avrupa Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, Milletler Kupası ve Akdeniz Şampiyonası’nda madalya kazandı.

Bu süreç içinde lisans öğrenimimi tamamladı ve mezun oldu. 12 yıllık spor hayatının, 8 yılı milli takim sporcusu olarak elit bir düzeyde geçti. Şu an hala aktif spor hayatıma devam ederken diğer yandan fitness eğitmenliği ve Personal Trainer’lık yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...