Michael Jackson hadım mı edildi?

Birbuçuk yıl önce şaibeli bir şekilde ölen Michael Jackson hakkındaki iddialar bitmiyor. Ortaya atılan son iddia da tartışılacak türden.

02.03.2011 - 12:15

Michael Jackson hadım mı edildi?

Fransa Michael Jackson'ın gençliğinde kimsayal hadım edildiğini anlatan kitabı konuşuyor. Kitapta yer alan bir iddiaya göre pop kralı Michael Jackson'ın 'melek sesini' ergenlik öncesi kimyasal hadım edilmesine borçlu. 

İddia, damar cerrahi uzmanı Fransız profesör Alain Branchereau'ya ait. Marsilya Tıp Fakültesi Damar Cerahi bölüm şefi olan Fransız profesör, daha 12 yaşındayken 'star' olan Michael'a, yaşadığı sivilce sorunu nedeniyle kimyasal hadım hormonu enjekte edilmiş olmasının ciddi bir ihtimal olduğunu öne sürüyor.

Michael Jackson'ı XVII. yüzyılda güzel şarkı söyleyebilmeleri için ergenlik öncesi hadım edilen çocuklara benzeten Fransız profesör, ünlü pop yıldızının çıkardığı seslerin "istisnai" biçimde üç oktavlık olduğunu, oysa büyük tenorların bile iki oktavı geçemediğine işaret ediyor. Fransız uzman, erkek çocukların 12-14 yaş döneminde ses değiştirdiklerini, oysa Michael'ın sesinin ergenlik çağına rağmen değişmediğini hatırlatıyor.

Bu durumun sadece bir ilaç tedavisiyle açıklanabileceğini savunan Fransız uzman, kullanılan ilacın da 1970'li yıllarda akne tedavisi için geliştirilen "cyproterone" adlı molekül olduğunu düşünüyor. Söz konusu molekülün erkek hormonlarını yok edici güce sahip olduğunu hatirlatan Profesör Branchereau, Michael'ın, otobiyografisinde 12 yaşındayken çok feci bir akne sorunu yaşadığını yazdığını, ancak tüm belgelerin aknenin çabucak kaybolduğunu gösterdiğini aktarıyor. Michael'in ailesinin söz konusu ilacın çocuklarının sesinin değişmesini engellediğini fark ettikten sonra bilinçlice kullanmaya devam ettiğini düşünen Fransız profesör, Michael'ın boyunun ailesine oranla daha uzun olmasını da söz konusu moleküle bağlıyor.

Fransız uzman, Michael Jackson'da sakal ve bıyığın 20 yaşında, babası kendisinin menejeri olmayı bıraktıktan sonra çıkmasının da, ünlü şarkıcının "cyproterone" almayı 20 yaşında bıraktığının göstergesi olduğu görüşünde.

Fransız profesörün konuyla ilgili kitabı Fransa'da 9 Mart'ta piyasaya çıkacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...