Michelle Obama'nın tarzı şimdi de kitap oldu

ABD'nin First Lady'si Michelle Obama'nın çok konuşulan moda anlayışı ve stili, bol fotoğraflı ve röportajlarla dolu bir kitap olarak piyasaya sürüldü.

26.10.2009 - 16:19

Michelle Obama'nın tarzı şimdi de kitap oldu

Moda anlayışı ile adından çok söz ettiren ABD'nin First Lady'si Michelle Obama'nın stili kitap haline geldi. Bu hafta Hachette'in bastığı "Mrs O: Moda Demokrasisinin Yüzü" adlı kitabın yazarı ise 28 yaşındaki Mary Tomer.

Kitap fikri aslında kişisel bir internet sayfasından çıkmış. Geçen yıl bu sayfayı yapmaya başlayan Tomer New York'taki Bartle Bogle Hegarty reklam ajansı için çalışıyor.

Tomer, "Böylesine kadınsı ve etkileyici kıyafetler giyme konusunda kendisine bu kadar güveni olan bu kadın beni çok etkilemişti. 150 dolarlık bir kıyafeti giyerken de genç tasarımcıların kıyafetlerini giyerken de aynı mutluluğa sahipti. Bu siyasette bulunan bir kadınlar açısından büyük bir değişim demek" diye konuştu.

Tomer'e göre First Lady'nin stili çok şey anlatıyor: "Bir optimizm anlayışı var, mesela yemin töreninde giydiği limon yeşili elbise onca kışlık kaban arasında bunu yansıtıyordu."

Kitapta Michelle Obama'nın 120 fotoğrafı ve kampanya sırasında, avukatlık yaparken çekilmiş daha önce yayımlanmamış kareler yer alıyor. Kitapta ayrıca Michelle Obama'nın sevdiği Isabel Toledo, Jason Wu, Michael Kors, Maria Pinto ve Isaac Mizrahi gibi tasarımcılarla röportajlar da bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...