Milano Moda Haftası 'ıssız'

2009-2010 Milano Moda Haftası başladı, ancak defılelerdeki katılımcı sayısı düşük. Defile sonrası partilerinden ise bu sene pek eser yok.

28.02.2009 - 16:36

Milano Moda Haftası 'ıssız'

2009-2010 Milano Kadın Moda Haftası bir dizi aksaklık ile başladı.

Defıleler bu sene de, her zamanki gibi geç başladı. Ancak gecikmenin sebebi bu kez trafik değil, salonların bir türlü dolmamasıydı.

En çok işi moda haftasında yapan Milano taksileri bile duraklarda bekledi. Defilelerin olduğu bölgedeki barlar ve lokantalar da boştu. Defile sonrası yapılan ve davetiyeleri kapışılan lüks partilerden ise bu sene pek eser yok.

Milano Moda Haftası'na bu yıl tutumluluk damgasını vurmuş durumda.

Son yılların en sevilen markalarından olan Just Cavalli'nin defilesi iptal edildi, çünkü koleksiyonun yarısı defile yerine ulaşaması. Bu gecikmenin nedeni ise marka için fason üretim yapan fabrikanın iflas etmesi.

Stilist Roberto Cavalli ise "Ben kreasyonumun yüzde 50'si ile podyuma çıkmam" diyerek defileyi iptal etti.

ARMANİ: GELECEĞE BAKALIM
Bu yıl Milano Moda Haftası'na katılan manken sayısında da gözle görülür bir azalma oldu. Ancak stilistler bütün bu olumsuzluklara rağmen kriz kelimesini telaffuz etmekten kaçındı.

Giorgio Armani 2009/2010 Sonbahar-Kış koleksiyonu Giorgio Armani 2009/2010 Sonbahar-Kış koleksiyonu

Modanın kralı Giorgio Armani "Satışlar yüzde 30'lara kadar düşecek, ama geleceğe bakalım. Önemli olan fabrıkaların kapanmaması" diyerek sektörü cesaretlendirecek bir açıklama yaptı.

İtalyan ekonomisinin amiral gemisi olan moda sektörü aralarında Gucci, Armani ve Prada'nın bulunduğu sadece 10 marka ile dünya lüks sektörünün yüzde yirmisini elinde tutuyor.

İtalyan tesktil ve moda sektörünün yıllık cirosu yaklaşık 50 milyar Euro ve bu miktarın yarısı ihracata yönelik.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...