Milletvekili sözünde durdu

Van'da meydana gelen depremin ardından bölgeyi gezen AK Parti'li Şahkulubey'in ''televizyon alma'' sözü verdiği çocuk, televizyonuna kavuştu.

Haberler - Anadolu Ajansı 08.12.2011 - 15:45

Milletvekili sözünde durdu

Depremin ardından bölgeye gelen AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, köylerde inceleme yaptığı sırada yıkılan evlerinin enkazında kalarak bozulan televizyon için ağlayan 5 yaşındaki Mehmet Ali Tekin'e verdiği televizyon sözünü tuttu.

Ankara'ya döndükten sonra depremde evleri yıkılan küçük çocuk için aldığı televizyonu kargoyla Van'a gönderen Şahkulubey, televizyonun küçük çocuğa ulaştırılmasını sağladı.

Köy muhtarı Vahdettin Tekin'in aracılığıyla aileye teslim edilen televizyonun gelir gelmez yaşadıkları çadıra kurulmasını isteyen küçük çocuğun yaptığı ilk şey çizgi film izlemek oldu.

Zeynur Tekin, oğlunun çizgi filmleri çok sevdiğini ve depremden önce sürekli izlediğini belirterek, depremden sonra en sevdiği oyuncağı olan televizyonunun enkaz altında kaldığını söyledi.

Enkaz altından televizyonu çıkardıktan sonra kırılması ve çalışmaması üzerine televizyonu dışarı attıklarını ifade eden Tekin, ''Enkaz altından televizyon çıkarılırken oğlum çok sevinmişti. 'Gelin, çalıştırın' diyordu ama televizyon çalışmıyordu. Bu sırada milletvekilleri gezdiklerinde Gönül hanım bunu gördü. Oğlum da çizgi filmleri çok seviyor. Bunu gönderen milletvekilimiz Gönül hanıma çok teşekkür ediyorum. O oğlumu sevindirdi Allah da onu sevindirsin inşallah'' dedi.

DEPREMDEN KORKAN MÜŞTERİLER DÜKKANA GİRMEK İSTEMEYİNCE
Öte yandan, Van'da yaşanan depremlerin ardından müşterilerin güvenli olmadığı gerekçesiyle girmediği dükkanını kaldırıma taşıyan berber, sokakta hizmet veriyor.

Kazım Karabekir Caddesi'ndeki bir pasajda berberlik yapan Zeki Keyfi, depremde hasar gören dükkana girmeyen müşterilerini kaybetmemek için dükkanındaki ayna, koltuk, havlu ve diğer tıraş malzemelerini kaldırıma çıkardı.

Dükkanda verdiği hizmeti sokağa taşıyan ''kaldırım berberi'', kentte bulunan berber dükkanlarının açılmaması ve vatandaşların açılan berberlerin bulunduğu binalara girmeye çekinmesi nedeniyle soğuk havaya rağmen ilgi görüyor.

Keyfi, depremin ardından insanların sokakta dolaşmaya ve çok katlı binalardaki dükkanlara girmeye korktuğunu belirtti.

Dükkanında oluşan hasar nedeniyle müşterilerinin ve kendisinin girmeye çekindiği dükkanını sokağa taşıdığını kaydeden Keyfi, ''Böyle bir hizmeti verdiğimiz için çok mutluyuz. Halkımızı mutlu edebiliyorsak ne mutlu bize. Beni gören vatandaşlardan çok güzel duygular alıyorum, çok güzel tepkiler alıyorum'' dedi.

Keyfi, dışarıda tıraş yapmanın kolay olmadığını belirterek, ''Böyle bir hizmeti vermek de öyle basit değil. Allah'ıma şükürler olsun, idare ediyoruz. Günde 3-5 tıraş yapabiliyorsak ne mutlu bize. Yaklaşık 10 gündür bu şekilde hizmet veriyorum'' diye konuştu.

Yeni ve sağlam bir dükkan bulana kadar bu şekilde hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Keyfi, güneşli günlerde işlerinin daha yoğun olduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...