Milyoner'in şanssız kızı

Oscar ödüllü film “Slumdog Millionaire”e performanslarıyla renk katan küçük Hintli yıldızlardan Rubina Ali’nin evi yandı.

06.03.2011 - 10:41

Milyoner'in şanssız kızı

İngiliz yönetmen Danny Boyle’un Oscarlı filmi “Slumdog Millionaire”de (Milyoner) rol alan Hintli çocuk yıldızların kötü kaderi devam ediyor. Dünya çapında büyük yankı uyandıran film çekildiğinden bu yana yaşanan felaketlere son olarak, 12 yaşındaki Rubina Ali’nin Hindistan’ın Mumbai kentinde çıkan büyük yangında yok olan evi eklendi.

Vatan gazetesinin haberine göre, Önceki gece kentin varoş bölgesi Bandra’da çıkan yangında yaklaşık 500 evin yanında filmde “Latika”nın çocukluğunu canlandıran Ali’nin yaşadığı baraka da kül oldu. 2008 yılına damgasını vuran filmde oynayan Ali’nin Oscar ve sonrasında aldığı tüm ödüllerin de yangında yok olduğu belirtilirken küçük kız, “Evimin yanması ile bütün hatıralarım da gitti. Yeni okul kitaplarım da yandı. Yangın çok büyüktü ama ailemden kimsenin zarar görmemesine çok seviniyorum” diye konuştu.

Mumbai Polis yardımcı polis şefi Amitabh Gupta yangın sonrasında halen kayıp olan 5 kişi haricinde kimsede ciddi bir hasar bulunmadığını dile getirirken, Ali’nin babası ise, “Bu ev bizim herşeyimizdi. Hepsini kaybettik” dedi.

Danny Boyle çocuklar için bir yardım fonu kurduğunu açıklamış ancak yatırılan paraları ancak 18 yaşında alabileceklerini söylemişti.

BABASI SATACAKTI
Film sonrasında, Salim’in çocukluğunu oynayan Azharuddin İsmail’e 1700 sterlin (4500 TL), Rubina Ali’ye ise toplam 500 sterlin (1300) para ödendiği ortaya çıkmıştı. İsmail, Şubat 2009’da gazetecilerin önünde babası tarafından tokatlanmış, Ali’nin babası da küçük kızı şeyh rolü yapan bir muhabire 20 milyon rupi’ye (710 bin TL) satmaya çalışmıştı. 326 milyon dolar (23 milyon TL) hasılat elde eden filmde oynayan çocukların gecekondu semtindeki evlerini belediye yıkmıştı. Film ekibinin, küçük İsmail’i evi yıkıldıktan sonra satın aldıkları yeni bir eve yerleştirmeleri ve Ali’ye yardımda bulunmamaları eleştiri konusu olmuştu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...