Misafirperver başkan

Sümela Manastırı'nda ayin yapılacağı gün Maçka'ya 5-6 bin kişi gelecek. Ancak ilçenin en büyük sıkıntısı konaklama...

05.08.2010 - 15:35

Misafirperver başkan

Trabzon'un Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırı'nda ayin yapılacağı 15 Ağustos tarihinde ilçeye 5-6 bin kişinin geleceğini, ilçede konaklama sorunu olduğunu belirten Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, kendi evini de bir Yunanlı aileye tahsis etti.       

Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, 'Sümela niye Efes olmasın' sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederek, ''Bu konuda uzun zamandır girişimlerde bulunuyorduk. Sonunda Sümela Manastırı yılda bir kez olmak üzere ibadete açıldı. Bu, bölgenin turizmi açısından çok önemli'' dedi.        

Ayin nedeniyle ilçede konaklama sorununun gündeme geldiğini ifade eden Genç, şöyle devam etti:        

''Ben bu amaçla kendi oturduğum evimi Yunanlı bir aileye verdim. Gelen kişilere Türk misafirperverliğinin en güzel örneğini gösterirsek, gelecek yıllarda çok daha fazla insanın buralara gelmesini sağlarız. İlçede ayrıca benim gibi evlerini gelecek olanlara vermek isteyenler de var. Bütün bunlar ilçemizde pansiyon turizminin gelişmesine de önemli katkı yapacak.''        

Genç, Sümela Manastırı'nda değişik zamanlarda da ayin yapılmasına izin verilmesi durumunda, sadece Maçka'nın değil tüm bölgenin turizm gelirlerinden önemli miktarda kazanç sağlayacağını da savundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...