Moda ikonunun eşyaları açık arttırmada

Moda dünyasının en etkili isimlerinden Gianni Versace’nin villasını süsleyen eşyalar açık arttırmayla satılacak. Müzayededen 4 milyon dolar elde edilmesi bekleniyor.

Haberler 17.03.2009 - 10:01

Moda ikonunun eşyaları açık arttırmada

1997’de akli dengesi yerinde olmayan bir kişi tarafından vurularak öldürüldüğünde Gianni Versace, yaklaşık 750 milyon dolarlık bir moda imparatorluğunun başındaydı.


Ünlü modacının haftasonlarını geçirdiği Como Gölü’ndeki villasında yer alan kişisel eşyaları, 18 Mayıs’ta yapılacak bir açık arttırmayla satılacak.

Londra’da, Sotheby’s Müzayede Evi tarafından yapılacak üzayedede toplam 550 parça eşya satılacak. Satıştan 2.8 ila 4.1 milyon dolar gelir elde edilmesi bekleniyor.

Satılacak eşyaların başlangıç fiyatları 150 ila 150 bin dolar arasında değişiyor. Modacının kendi tasarımı olan mobilyaların yanı sıra 18. ve 19. Yüzyıldan kalma tablo ve heykeller de müzayede sonunda yeni sahiplerini bulacak.

VİLLA RUS MİLYARDERE SATILMIŞTI

Versace’ni n ‘Villa Fontanelle’ adıyla bilinen ünlü villası geçtiğimiz yıl yaklaşık 40 milyon dolar karşılığında Rus işadamı Arkady Novikov’a satılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...