Müftü Atatürk'ün sevdiği şarkıları söyledi

Konya'nın Tuzlukçu ilçesi müftüsü Adnan Bıyık'ın Akşehir'de verdiği ve Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan konsere imamlar da katıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.11.2009 - 17:26

Konya'nın Tuzlukçu ilçesi müftüsü Adnan Bıyık, Akşehir ilçesinde, Büyük Önder Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan konser verdi, imamlar da müftüye eşlik etti.

Tuzlukçu Müftüsü Adnan Bıyık, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akşehir Şubesince Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında imamlardan oluşan korosuyla sahneye çıktı. Müftü Bıyık'a oğlu ve 2 kızı da eşlik etti.

Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve kahramanlık türkülerinin söylendiği programda Bıyık, İzmir Marşı ve ''Hoş Gelişler Ola'' şarkılarını söylerken elinde Türk bayrağı salladı.

Programa katılan ADD Genel Başkan Vekili Saim Özer, şöyle konuştu: ''Aydınlığı anlamak için çok söze gerek yok. İşte o güzel sesleriyle ve yorumlarıyla arkadaşlarımız aydınlığı anlattı. Aydınlık, hep istediğimiz, uğruna canlar verdiğimiz şey. Ama bugün ülkemizin üzerinde kara bulutlar dolaştığını söylemek herhalde abartı olmasa gerek. Ülkemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmaya ihtiyacımız var. Onun için daha sıkı saflar tutmalıyız. Yarınımız hep aydınlık olsun. Geleceğimiz parlak olsun.''

ADD Konya Şube Başkanı Tevfik Sözen, Akşehir Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Akçıl, Baro Başkanı Mümin Karaboğa, Tuzlukçu Belediye Başkanı Mustafa Sak ve Başkan Yardımcısı Rıfat Balıkçı'nın da izlediği konserde, müftü Bıyık, Atatürk'ün sevdiği hicaz ve uşak makamında şarkılar da okudu.

Sayfa Yükleniyor...