İlişkili Haberler

ABD’de Fox Sports kanalında muhabirlik yapan 37 yaşındaki Andrews’in çıplak görüntüleri, 2008 yılında kaldığı otel odasının anahtar deliğinden Michael David Barrett isimli kişi tarafından kayda alındı ve internette paylaşıldı.

Mahkemenin jüri üyeleri Barrett’ın 28 milyon dolar, olaya adı karışan iki otelin de toplamda 27 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Böylece Andrews toplamda 55 milyon dolar tazminat almaya hak kazandı.

Spor sunucusu Erin Andrews 55 milyon dolar tazminat alacak.
Spor sunucusu Erin Andrews 55 milyon dolar tazminat alacak.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Aynı zamanda bir televizyon yıldızı olan Andrews, kararın açıklanmasıyla göz yaşları içinde ailesine ve avukatlarına sarıldı.

Sosyal ağ Twitter üzerinden açıklama yapan Andrews mahkemeye, jüri üyelerine, avukatlarına ve ailesine tek tek teşekkür etti.

‘Dünyanın dört bir yanındaki mağdurlar desteklerini esirgemedikleri için onurlandım’ ifadesini de kullanan Andrews, Barrett ve iki otele 75 milyon dolarlık dava açmıştı.

‘KLİMALARI BİLE KONTROL EDİYORUM’

Sanığın kendisini sürekli korku, kaygı ve stress duyan biri haline getirdiğini belirten Andrews, ’Artık gittiğim her otelde videoya çekildiğim hissine kapılarak klimaların içini bile kontrol ediyorum’ dedi.

Michael David Barrett 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Michael David Barrett 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

‘GÖRÜNTÜLERİ SATMAK İÇİN ÇEKTİM’

Şikago’da bir sigorta şirketinde çalışan Barrett ise, Andrews’in görüntülerini ‘para kazanmak için’ çektiğini itiraf etti.

Barrett görüntüleri magazin sitesi TMZ’ye satmak istemiş, ancak site ilkelerine aykırı bulduğu için yayınlamayı reddetmişti.

Barrett hapisanede 2,5 yıl geçirecek.