Bursa, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi'nin inşaatına malzeme temin eden özel bir firmaya 80 bin 22 liralık borcun ödenmediği gerekçesiyle icra memurları, polis eşliğinde, Müjdat Gezen Tiyatroları Limited Şirketi'ne ait bilgisayar kasası, monitör, yazıcı ve LCD televizyonlara el koydu.

Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi Müdürü Can Bana, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşyalara tedbir amacıyla el konulduğunu söyledi.

Bana, ''Eşyalarımız muhafazaya alındı. Çok ciddi bir mağduriyet yaşıyoruz. Adalet eninde sonunda yerini bulur. Ödediğimiz para bize tekrar ödetilmek isteniyor. Biz de haklarımızı arıyoruz. Avukatlarımız gerekli işleri yapıyorlar. Sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Ama şu çok üzücü bir şey'' dedi.

Müjdat Gezen'in geçen yılın kasım ayında açılışını yaptığı Müjdat Gezen Kültür Sanat ve Eğlence Merkezi'ndeki eşyalara bir inşaat firması tarafından alacağın tahsil edilemediği gerekçesiyle şubat ayında haciz konulmuş, borcun ödenmesi için 15 Mart'a kadar süre verilmişti.