Reanimasyon servisinde tedavisine devam edilmek üzere ambulans uçakla New York'a getirilen Natasha Richardson, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Kanada'da kayak yaparken düşerek başını çarpmıştı.

Richardson, Hollywood'da 'Redgrave hanedanı' olarak anılan, çok ünlü oyuncular çıkarmış bir aileden geliyor.

Sir Michael Richardson'ın torunu, Oscar ödüllü efsanevi İngiliz aktris Vanessa Redgrave ile yönetmen Tony Richardson'ın kızı, Nip/Tuck'dan da tanınan aktris Joely Richardson'ın kız kardeşi ve ünlü oyuncu Liam Neeson'un da eşi olan oyuncu Natasha Richardson, önceki gün Kanada'nın Quebec eyaletindeki “Mont Tremblantö kayak merkezinde düşerek yaralanmıştı.

Kaza sırasında görünür bir yara ya da şikayeti olmamasına karşın, yaklaşık bir saat sonra şiddetli baş ağrısı şikayetiyle kaldığı otelin revirine götürülen Richardson, kendisini iyi hissettiğini söyleyerek odasına çekilmişti. Ancak ünlü oyuncu bir süre sonra komaya girerek Montreal'daki Sacre-Coeur Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

New York Post, olay sırasında Toronto'da film çekiminde bulunan eşi Liam Neeson ile iki oğlu tarafından New York'a getirilen Richardson'ın burada yaşam destek ünitesine bağlandığını duyurdu.

İrlandalı Oscar adayı sinema oyuncusu Liam Neeson'un eşi, 45 yaşındaki Richardson, 1998'de ''Cabaret'' müzikalindeki rolüyle "Tony" ödülünü almıştı. Filmleri arasında "The Parent Trap" (Komik Tuzak) ve "The Handmaid's Tale" (Damızlık Kızın Öyküsü) bulunuyor.

New York Post, zorunlu olmasına rağmen, Natasha Richardson'ın kayak yaptığı sırada kask takmadığını yazdı.