Naşide Göktürk'ün durumu ağırlaştı

Bir süredir kanser ile mücadele eden şarkıcı Naşide Göktürk'ün durumunun ağırlaştığı öğrenildi.

16.08.2016 - 15:12

Naşide Göktürk'ün durumu ağırlaştı

Uzun süredir kanserle mücadele eden Türk müziğinin usta ismi Naşide Göktürk'ten gelen haber sevenlerini üzdü. Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir hastanede tedavi altında olan 51 yaşındaki şarkıcının dün akşam durumunun ağırlaştığı bildirildi.

"SEVENLERİNDEN DUA BEKLİYORUM"

Kötü haberi alan şarkıcı Niran Ünsal ilk uçakla yakın arkadaşı Göktürk'ün yanına gitti. Birlikte çekildikleri bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaşan 40 yaşındaki Ünsal altına şu notu düştü: 'Can dostum, iyi yüreklim Naşide Göktürk için sevenlerinden dua bekliyorum'

NİRAN ÜNSAL'IN PAYLAŞIMI:

Can dostum 🙏🏻 iyi yüreklim @nasideg 🎈💕🎈için dua bekliyorum sevenlerinden

Niran Ünsal (@niranunsalofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Naşide Göktürk, hastaneye yatmadan önce 11 yıl aradan sonra 'Çocukluğumu Uçuyorum' albümünü çıkartmıştı. Göktürk'ün albümlerinin yanı sıra yazdığı birçok kitap bulunuyor. İşte albümleri ve kitapları:

Kitapları

Sesimi Ateşe Verdim
Son Çaylar
Yüreğim Rehin
Mavi Mavi Sevdim Seni
Tül Gibi
Pırlanta Peri
Savrulurken Seni Buldum

Albümleri

Yüreğim Rehin (1994)
Yüreğim Hâlâ Rehin (1996)
Kan Kırmızı (1998)
Kimsem Yok (Ocak 2001)
Unutmak İstiyorum (2003)
Çocukluğumu Uçuyorum (2016)

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

1 Nisan 1965 doğumlu olan Naşide Göktürk, şair, söz yazarı, besteci ve yorumcudur. 'Yüreğim Rehin' isimli ilk şarkısı ile sanat camiasına giriş yapan Göktürk, daha ilk yıllarında şöhretin zirvesine ulaştı.

Çocukluk yıllarını Büyükada’da geçiren sanatçı, yazarlık hayatına çok küçük yıllarda başlamış. Hayatının bir döneminde muhasebecilik ile uğraşmış, dada sonra Ankara’da küçük bir kafe işletti.

1990’lı yıllarda ilk albümünü piyasaya sunmuştur. Kısa süre içinde büyük bir üne kavuşan usta sanatçı, Türk sanat camiasında önemli bir yer edinmiştir. Usta sanatçı yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile uzun bir süredir tedavi görmekte.

Sayfa Yükleniyor...