Nehir turlarıyla dünyayı keşfedin

Türk turistler; Volga, Tuna ve Ren turlarına ilgi gösteriyor.  7 ile 12 gün arasında süren tur fiyatları bin 90 Euro'dan başlıyor.

08.03.2011 - 10:48

Nehir turlarıyla dünyayı keşfedin

Dünya genelinde artan talebe karşı nehir firmaları filolarına her geçen yıl yeni gemiler katarak en mükemmel hizmeti sunmak için yarışıyor. Misafirlerine standartların üzerinde özellikler sunan nehir turlarına Türkiye'den de talep giderek artıyor.        

Hey Travel Trendes Cruise Departman Müdürü Nuran Bayraktar, özellikle Rusya'daki Volga Nehri'nin en popüler yerler arasında bulunduğunu söyledi.        

Avrupa'da Tuna ve Ren Nehri turlarının da yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Bayraktar, ''Bu turların uzunlukları 7 ile 12 gün arasında. Misafirin yapmayı planladığı mesafeye göre program daha da uzun olabiliyor. Normalde tam bir Tuna turu yapmak için 30 gün gerekiyor" dedi.        

TÜRK TURİSTLERİN TERCİHİ
Türk turistlerin Volga, Tuna ve Ren turlarına ilgi gösterdiğini anlatan Bayraktar, ''Örneğin, dünyanın en iyi nehir gemi ödüllerine sahip firması olan UNIWORLD gemilerinde konaklama tam pansiyon olup, yemek sırasında alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsiz ikram ediliyor. Tur sırasında 6 farklı ekstra tur seçeneği özel rehberler eşliğinde elektronik kulaklık sistemiyle sunuluyor. Aynı zamanda gidilen limanlarda yolcular ücretsiz bisiklet kullanma imkanı buluyor. Misafirlerimizin seyahatlerini daha keyifli geçirmeleri için küçük tavsiyelerimiz oluyor. Kanal turlarında özellikle rahat yürüyüş ayakkabılarını almaları, akşamları serin olan güverte için muhakkak polar giyecek bulundurmaları önemli. Ancak özellikle kaptanın katıldığı akşam yemekleri için şık giysiler giymek bu turların geleneklerinden. Doğal güzellikleri gezerek görmek için de zaman zaman yağışa karşı yağmurluk ve şemsiye yanlarında olmalı" diye konuştu.

HANGİ MEVSİMDE GİDİLEBİLİR?
Nehrin bulunduğu bölgenin iklim şartlarının tur seçiminde en önemli etken olduğunu dile getiren Bayraktar, şunları söyledi:

''Yağmurlu bir mevsimde Tuna Nehri'nin su derinliği artacaktır ve nehir gemilerinin köprülerden geçmesi sorun olacaktır. Tuna için Mayıs-Eylül ayları daha uygundur. Volga Nehri için özellikle 'Beyaz Geceler' dönemi istenirse en uygun zaman Haziran ayı sonudur. Ren için daha çok yaz ayları tercih edilmelidir. Her rüyadan uyanışınızda aslında gerçek hayatta her türlü konforun ve eğlencenin içinde dinlenerek yeni bir rüyaya daldığınızı düşünün. Nehir turlarını cruisedan ayıran en önemli farklar, her an çevrenizde görülecek muhteşem şato ve köylerden oluşan bir manzara bulunması ve doğal hayatın size sunduğu belgesel tadındaki görsel şölendir.''        

BİN 90 EURO'DAN BAŞLIYOR
Nehir gemilerinin kapasitesinin 68 ile 198 yolcu arasında olduğunu bildiren Bayraktar, ''Dileyenler Çin'de Yangze, Vietnam'da Mekong, Mısır'da Nil, Rusya'da Volga ve Dinyeper, Avrupa'da Tuna ve Ren, Amerika'da Amazon olmak üzere değişik bölgelerde turlara katılabilirler. Turlar kabin tipine göre bin 90 Euro'dan başlıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...