Neştersiz yüz güzelliği

“Kuzuların Sessizliği” filmini çeviriyor görüntüsü veren Flexaway ve neştersiz güzellik gündeme geldiğinde başvuru kaynağı olan yoga eğitmeni Lourdes Çabuk’un kitabı "Yüz Yogası".

Haberler 24.12.2008 - 01:30

Neştersiz yüz güzelliği

Botox imdada geçici süre için yetişirken, kremler kafa karıştırıyor, ameliyat ise kimi zaman çok gerekli. Ancak yine de aşırı yıpranmamış ciltler için neşter kararını vermeden önceki çözümleri değerlendirmekte fayda var.

1950 Filipin doğumlu Lourdes Çabuk, 24 yaşından beri yoga ile ilgileniyor. Kendi kendine keşfettiği güzellik yogasını bir kitapta toplamış.

TV’den izlediğim kadarıyla bir kalemi yatay olarak dudakların arasına alıp öne arkaya hareket ettirince bazı kasların çalışıp sarkmayı önlemesine yardımcı olunuyor. Bu ve bunun gibi bilgilerden derlenen “Yüz Yogası” adlı kitap piyasada bulunabilir.

Bir başka yüz egzersiz alternatifi ise, ABD’li bir firma olan Flexaway tarafından tasarlanmış bir sistem. Ağıza yerleştirildiğinde “Kuzuların Sessizliği” filmini çeviriyor gibi gözükseniz de, lastikli alet dudak hareketleriyle kısa sürede yüzü toparlamayı vaad ediyor. Çıkış noktaları ise ağız bölgesindeki kasların tüm yüzün odağında olması ve diğer yüz kaslarıyla arada bağlantı kurabilmesi.

Sayfa Yükleniyor...