New York’u yağmalayıp Twitter’da yayınlıyorlar

ABD’yi vuran Sandy kasırgası New York’ta hayatı felç etti. Milyonlarca kişi elektriksiz kalırken kenti karanlıktan faydalanan yağmacılar bastı. Girdikleri evlerden evcil hayvandan, cep telefonuna buldukları her şeyi çalan hırsızlar “kasırga ganimetleri”nin fotoğraflarını da Twitter’da yayınlıyor.

Haberler 01.11.2012 - 10:55

New York’u yağmalayıp Twitter’da yayınlıyorlar

New York’u vuran Sandy kasırgası kentte yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken halk şimdi de yağmacılarla uğraşmaya başladı.

Boşaltılan evlere ve mağazalara giren hırsızlar çaldıkları her şeyin fotoğrafını çekerek Twitter’dan takipçileriyle paylaşıyor.

Yağmacılardan biri sosyal medyada sel suları yüzünden terk edilmiş bir evden çaldığı kedinin fotoğrafını yayınlarken bir diğeri annesinin bir mağazadan kendisi için gömlek çaldığını övünerek takipçileriyle paylaştı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre yağmacılar Twitter üzerinden “#SANDYLOOTCREW” (Sandy yağmacılar çetesi) etiketini kullanarak organize oluyor.

Kutusu açılmamış iPhone'u çalan yağmacının Twitter'da yayınladığı fotoğraf. Kutusu açılmamış iPhone'u çalan yağmacının Twitter'da yayınladığı fotoğraf.

Güvenlik birimlerinin özellikle Brooklyn ve Queens bölgelerinde görülen yağma olaylarına karşı 1175 asker görevlendirdiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...