Nezih Tuncay son yolculuğuna uğurlandı

Tiyatro ve dizi oyuncusu Nezih Tuncay, Maltepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılanlar arasında Cihan Tamer, Emin Olcay, Sinan Bengier, Sabriye Kara, Erhan Yazıcıoğlu, Tuğrul Meteer, Ayberk Atilla ve Necmi Yapıcı da vardı.

ntv.com.tr 01.07.2016 - 11:12 | Son Güncelleme : 01.07.2016 - 11:24

Nezih Tuncay son yolculuğuna uğurlandı

29 Haziran Çarşamba günü geçirdiği rahatsızlığın ardından hastaneye kaldırılan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden “Devekuşu Kabare” oyuncularından Nezih Tuncay dün son yolculuğuna uğurlandı.

Maltepe Camii'nde dün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına, sanat camiasından Cihan Tamer, Emin Olcay, Sinan Bengier, Sabriye Kara, Erhan Yazıcıoğlu, Tuğrul Meteer, Ayberk Atilla ve Necmi Yapıcı katıldı.

Sevilen oyuncunun cenazesi duaların ardından vasiyeti üzerine Maltepe'deki Adatepe Mezarlığı'nda anneannesinin yanına defnedildi.  

Ünlü oyuncunun oğlu Semih Tuncay, "Herkesin sevdiği bir insandı. Ben babamla gurur duyuyorum. Onun her şeyini örnek alıyorum. Son 2 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Çok ilerlemedi, bir anda sardı. Son 2 ayda çöküş yaşadı. Hayatta yapmak istediği çoğu şeyi yaptığına inanıyorum. Hep istediği gibi bir hayat yaşadı. Tek vasiyeti anneannesinin yanına gömülmekti" dedi.

DEVEKUŞU KABARE İLE ÜNLENDİ

Sanat hayatına 1965 yılında başlayan ve Devekuşu Kabare'nin önemli isimlerinden olan oyuncu, Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu'nda sahne aldı. Yaprak Dökümü, Naciye'yi Kim Sevmez, Döngel Karhanesi, Ömerçip, Rus Gelin ve Mahallenin Muhtarları gibi çok sayıda dizi ve filmde oynayan Tuncay, son olarak 12 Şubat 2016'da vizyona giren 'Dünyanın En Güzel Kokusu' isimli filmde rol almıştı.

Sayfa Yükleniyor...