NG Türkiye'den eşsiz gezi rehberi

National Geographic Türkiye'den bir ilk: Dünyanın dörtbir köşesinden yüzlerce seyahat seçeneği, bizzat orada yaşayan halkın önerileriyle şekillendirilerek bir araya getirildi ve okura sunuldu.

10.06.2014 - 11:24

NG Türkiye'den eşsiz gezi rehberi

National Geographic'in Dünyası başlığını taşıyan kitap, Haziran ayı itibariyle dergiye iki yıllık abone olan tüm okurlara hediye edilecek...

En güzel restoranlar, en iyi alışveriş seçenekleri, sadece o ülkenin vatandaşı olmanız halde bileceğiniz aksi halde rotanızdan yalnızca birkaç sokak ötede gerçekleşse dahi farkına varmadan geçip gidebileceğiniz en çılgın partiler, kutlamalar, geçit törenleri; dünyanın en sakin köşeleri, en güzel parkları, en muhteşem yürüyüş rotaları...National Geographic yazarlarının kent sakinleriyle yaptıkları bire bir görüşmelerle elde ettikleri seçenek listeleri, yıllara yayılan uzun soluklu bir çalışmanın sonucunda National Geographic Traveler ekibi tarafından derlendi. Dünyayı turistik ziyaret merkezleri dışında tanımak, Roma'da Romalı, Amsterdam'da Amsterdamlı, İstanbul'da İstanbullu gibi davranmak, ziyaret ettiği ülkenin, kentin, kasabanın, köyün kültürünü solumak isteyenler için uzman gözüyle kaleme alınan kitap, fotoğrafın ustası National Geographic'in fotoğrafçılarının rengarenk kareleriyle okurlara ulaştırılıyor.

Kitapta doğdukları, büyüdükleri toprakların en sevdikleri yanları sorulan yerli halkın titizlikle belirlediği sıra dışı öneriler de öne çıkıyor: Mumbai'nin Juhu Plajı'nda günbatımı sırasında kalabalıkların arasına karışmak.

Kanada'nın Prince Edward Adası'nda, kiliselerde hazırlanan akşam yemeklerinde yöre sakinleriyle birlikte taze ıstakozun tadına bakmak. Ürdün'ün şelalelerle beslenen ılıcalarında stres atmak. Bir milyon kişinin katıldığı sokak partisi-eski eşya pazarı karışımı Kral Günü'nde Amsterdam'ı turuncuya boyayanlarla sokakları turlamak. Venezuela, Isla Margarita'da kovboylara ayak uydurarak sabaha kadar dans etmek.


İngiltere kırsalındaki publardan birinde hoşça vakit geçirmek için yapılan bilgi yarışmasına katılanlar arasında yer almak. Daha yakınlarda, mesela İstanbul'da, Beyoğlu'nun arka sokaklarında antika arayışına çıkmak. Ve daha nicesi… Bu fikir zengini dopdolu kitap, ayrıca, dünyanın 15 muhteşem kentinde ayrıntı arayışına girerek kent sakinlerinin nereye gittiklerine dair pek çok tüyo ve faydalı bilgi veren ek bir bölüm de içeriyor.

Doğa Koleji sponsorluğunda hazırlanan National Geographic'in Dünyası, National Geographic Türkiye dergisine iki yıllık abone olan tüm okurlara hediye ediliyor.

Dergi aboneliği için

Digital abonelik için

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...