İlişkili Haberler

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın, öldürülmesi tüm Türkiye'yi yasa boğdu.

Şarkıcı Nihat Doğan'ın cinayet sonrası "Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın" tweeti tepkilere neden olmuştu.

Bu tepkilere Galatasaray Kulübü de kayıtsız kalmadı ve Doğan'ın kulüp üyeliğinden ihracı gündeme geldi. Gelişme üzerine bir paylaşımda daha bulunan Doğan, tweet atarak, "İhraç edecekseniz üyelik için yatırdığım parayı iade edin de hiç olmazsa Filistin'deki mazlum kardeşlerime göndereyim." dedi.

Kongre üyesi Doğan'ın bu isteği üzerine, Galatasaray Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder yanıt verdi.

Eder, ihraç sürecini şöyle özetledi:

"İhraç istemi gündeme gelir. Disiplin kurulu karar verir, ardından yönetim kurulunun onayına sunar. Yönetim kurulu da onayladığı takdirde, ihraç istemi istenen kişi savunma talep eder ve savunmasını yapar."

Eder, Twitter'dan Doğan'ın üyelik parasını istemesini de değerlendirdi. Eder, "Nihat Doğan 2015 aidatını yatırdında mı geri istiyorsun? "Ben bıraktım" demen için kaç para istersin ben vereyim" diye yazdı.

Eder, başka bir tweet'inde ise "Aidat yatırmış gibi yapma hala borcun olduğunu unutma, ama varsa aklında bir rakam, onu da söyle" dedi. 

AİDAT MEHMETÇİK VAKFI'NA

Galatasaray yönetimi, akşam saatlerinde rutin toplantısında Nihat Doğan'ın ihracını ele aldı. Kulüp yöntemi, ihraç kararı alırken son karar kulüp usülleri gereğince mart ayında yapılacak olağan mali genel kurulda görüşülecek. Kulüp yönetimi, Doğan'ın yatırdığı üyelik parasının durumunu da ayrıca değerlendirdi.

Doğan'ın kulübe verdiği 10 bin liralık aidatın Mehmetçik Vakfı'na bağış olarak aktarılması ağırlık kazandı.