Nilüfer NTV'ye konuştu

Türk pop müziğin efsane yorumcularından Nilüfer, bayramda Simge Fıstıkoğlu ile bir araya geldi. Yakında çıkacak yeni albümünün müjdesini veren Nilüfer, geçmişten günümüze keyifli bir sohbetle NTV ekranındaydı.

Haberler 13.09.2016 - 11:45

Nilüfer NTV'ye konuştu

Nilüfer, klasikleşmiş 12 pop şarkısını yeniden yorumlayacağı yeni albümünde Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı Ayten Alpman'ın yorumladığı "Memleketim" şarkısına da yer veriyor. Albümde Sezen Aksu'nun Seni Kimler Aldı şarkısıyla, Levent Yüksel yorumuyla sevdiğimiz "İstanbul" şarkısı da yer alacak. Nilüfer yeni albümünün sonbaharda çıkacağını müjdeledi: "Stüdyo aşaması bitmek üzere. Okumalar devam ediyor. Geçmişten günümüze klasikleşmiş şarkılar arasından sevdiklerimi seçtim. Slow şarkıların ağırlıkta olduğu bir albüm oldu."

"İLK ALKIŞIMI HAYRAN OLDUĞUM AJDA PEKKAN'DAN ALDIM, YILLAR SONRA ONUNLA RAKİP OLDUK"

Kariyerine 15 yaşında Altın Ses yarışmasında 1. olarak başlayan, 17 yaşında ilk 45'liğini yayınlayan Nilüfer, o günden bugüne müzikal serüvenini, hayatına eşlik eden unutulmaz besteci ve müzisyenleri NTV'de anlattı. "O yarışmada Ajda Pekkan da jüri üyesiydi. Ben şarkımı söyledikten sonra Ajda Pekkan'la yüz yüze geldik. Onun büyük hayranıydım. Benim performansımı çok beğendiğini söyledi, beni alkışladı. Öyle büyük bir hediyeydi ki yarışmada kazandığım birincilikten daha mutlu oldum. Hayat ne kadar acayip. Çocukluğunuzdan beri hayran olduğunuz biriyle yıllar sonra aynı işi yapmaya başlıyorsunuz. Birbirinize rakip oluyorsunuz"

"KAYAHAN'LA KÜS KALDIĞIMIZ DÖNEMLE İLGİLİ PİŞMANLIĞIM YOK"

Kayahan'la uzun yol arkadaşlıkları, birlikte milyonların gönlüne kazınan unutulmaz şarkılarının hikayeleri, Kayahan'la küs oldukları döneme dair hissettikleri, Kayahan'ın hastalık sürecinde yaşadıkları, ölümünden sonra hissettikleri, hepsi ve daha fazlasıyl ilgili samimi açıklamalar da bulundu.

"Kayahan, ben hastalandığım dönem küs olmamıza rağmen İpek'le birlikte beni ziyarete geldi. Görüşmememize rağmen her gün aradı beni. Nasıl olduğumu sordu. O hastalandığında duyar duymaz ben de ona koştum. Kayahan için söylenecek söz bulamıyorum. Keşke bu kadar erken gitmeseydi. Çok büyük bir kayıp. 20 yıl süren bir işbirliği, dostluk. Sonra bir mola veren ama sonra yeniden bir araya gelinen bir dostluk. Keşke böyle olmasaydı. Cenazesinde kendi kontrolümü kaybettim. Annemin ölümünde bu kadar ağlamamıştım. Çünkü annem uzun yıllardır Alzaimer hastasıydı. Son yıllarda beni bile tanımıyordu. 92 yaşında vefat etti. Son 2 yıl durumu çok kötüydü. Ama Kayahan'ın ölümü öyle hızlı oldu ki, daha çok gençti. Teşvikiye Camii'nde bağıra çağıra ağladım. Çok kötü oldum. O gün mezarlığa gidemedim. Birkaç gün sonra gidebildim"

"PİŞMANLIĞIM YOK AMA GEREKSİZ SAÇMA SAPAN BİR MOLA VERDİK KAYAHAN'LA"

Nilüfer, Kayahan'la küs kaldığı döneme dair bir pişmanlık duymadığını dile getirdi. "Pişmanlığım yok. Çünkü hayat bazen bazı şeyleri öyle getiriyor önünüze. Yani keşke olmasaydı diyorsunuz. Eminim o da öyle demiştir. Ama bir şeyler oluyor ve hayat öyle kuruyor düzenini. Ve biz öyle bir mola vermek zorunda kaldık. Gereksiz, saçma, sapan bir mola. Ama kendi kişisel ve vicdani bir sorumluluğum olduğunu düşünmüyorum. Keşke olmasaydı. Ama iyi ki son zamanlarını beraber geçirebildik. İyi ki son 1.5 yıl yan yanaydık. İyi ki o son konseri yaptık. Onun iç huzurunu da yaşıyorum".

"SEZEN HASTALIK SÜRECİMDE HEP YANIMDAYDI"

Sanatçı Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Nükhet Duru ile hep yakın dost olduklarını, dostluklarının yıllarla daha da perçinlendiğini söylüyor. "Sezen'le çok eski tanışıyoruz. Yıllar önce onunla İzmir'de birlitke bir gazinoda sahne almıştık. Solistimiz Emel Sayın'dı. Ben bir ara çok kötü hasta oldum. Bademciklerim iltihaplandı. Günlerce ateşler içinde yattım otel odasında. Hiç unutmuyorum, Sezen her gün ziyaretime gelmişti. O zamanlar yeni tanışıyorduk, o kadar samimi değildik ama her gün beni ziyaret etmesi beni çok duygulandırmıştı. Yıllar sonra kanser olduğumda yine hep yanımdaydı. O süreçte beni hiç yalnız bırakmadı. Gerçek dostluk böyle bir şey"

"SEZEN AKSU ARTIK BİZ KARDEŞİZ, DEDİ"

"Geçen gün bir şey lazım oldu. Sezen'i aradım, ondan rica ettim. Sezen bana 'Nilüfer'cim lafımı olur böyle şeylerin, biz seninle artık kardeşiz" dedi. Bunu duymak, bunu hissetmek çok güzel bir şey. yıllar içinde böyle bir noktaya geldik. Gerçek dostluk böyle bir şey. "

Sayfa Yükleniyor...