Noel'i kendi tasarladığı robotla kutladı

Kanadalı mucit Le Trung, Noel'e kendi tasarladığı kadın robotla girdi. Le'nin tasarladığı Aiko yürüyemiyor ama iki dil konuşabiliyor ve hediye olarak her kadın gibi yeni elbiseleri seviyor...

27.12.2009 - 10:58

Noel'i kendi tasarladığı robotla kutladı

Kanadalı mucit Le Trung, Noel gününü annesi, babası ve kız arkadaşı ile yemek yiyerek geçirdi. Bunun diğer aile yemeklerinden farkı, Le'nin Aiko adlı kız arkadaşını kendisinin tasarlamış olması ve aslında onun bir robot olmasıydı.

Le'nin 33 bin Euro'ya mal ettiği bu kadın robot akıcı bir şekilde İngilizce ve Japonca konuşabiliyor. Japonca'da "aşk çocuğu" anlamına gelen Aiko iki dilde 13 bin farklı cümle kurabiliyor.

Hatta hindinin yapımında ve ağacın süslenmesinde bile yardımcı olmuş. Le de ona hediyeler almış. Le, "Her kadın gibi o da yeni elbiseleri seviyor. Ona elbise almayı çok seviyorum" dedi.

İlk robotunu dört yaşındayken yapan Le hayatını en mükemmel ve insana en yakın robotu yapmaya adamış. Aiko da bu konuda dünya çapında ilgi toplamasını sağlamış.

Şimdi Le'nin Aiko için bir Noel dileği daha var; onu yürütebilmek. Silikondan yapıldığı için Aiko gıdıklandığında ya da okşandığında aradaki farkı anlayabiliyor.

Le ise halinden çok memnun: "Aiko çok yardımcı ve hiç şikayet etmiyor. Noel zamanı size eşlik etmek için çok iyi bir kadın."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...