Türkiye'nin assolistleri NTV'de

NTV bayram ekranında assolistler özel bölümleri ile ekrana geliyor.

Haberler 11.09.2016 - 15:08

Türkiye'nin assolistleri NTV'de

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve büyük ilgi gören 6 bölümlük “Söz ve Müzik: Assolistler” belgeseli, Kurban bayramı boyunca her akşam 21:10’da yeniden NTV izleyicisiyle buluşuyor. Program, Türkiye’nin en büyük assolistlerinin resmi geçit yapacağı özel bir bölümle başlıyor. Müzeyyen Senar, Zeki Müren ve Neşe Karaböcek özel bölümleriyle devam edecek. Son iki bölümde Emel Sayın’dan Gönül Yazar’a, Muazzez Abacı’dan Bülent Ersoy’a, Sibel Can’dan Hülya Avşar’a uzanan karma bölümlerle sona erecek.

ZAMAN YOLCULUĞU

Unutulmaz şarkılar, arşivlerden çıkan özel görüntüler ve kayıtlar NTV'nin bu özel belgeselinde yeniden bir araya geliyor. Handan Özsoy ve Suat Kavukluoğlu'nun hazırladığı, metinlerini Yavuz Hakan Tok'un yazdığı, danışmanlığını Hakan Eren’in yaptığı, Nevzat Saraycıklı'nın kurguladığı; 6 bölümlük "Söz ve Müzik: Assolistler" belgeseli, müzikseverleri görkemli bir zaman yolculuğuna çıkaracak.

GAZİNO YILLARI

Tepebaşı Gazinosu, Belvü Bahçesi, Kristal, Maksim, Cumhuriyet Gazinosu, Kazablanka, Aşiyan, Bebek Belediye, Taşlık, Bebek Maksim, Çakıl, Yenikapı Gar Gazinosu, Lunapark, Küçük Çiftlik Parkı…
30'lu yıllardan '90'lı yıllara İstanbul'un yedi tepesinden, sazlı bahçelerden, gece kulüplerinden, gazinolardan yükseldi onların sesleri. Işıltılı kostümleri, billur gibi sesleri, renkli ışıklar altında göz kamaştıran suretleriyle yer ettiler hafızalarımıza… Onlar, assolistler!

Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Hamiyet Yüceses, Safiye Ayla, Perihan Altındağ Sözeri, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Emel Sayın, Neşe Karaböcek, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Seçil Heper ve daha niceleri NTV'de buluşuyor. O efsane assolistler, gazino yıllarının tanıkları, müzisyenler, müzik yazarları ve gazeteciler o yılları, o şarkıları NTV'de anlatıyor.

"Söz ve Müzik: Assolistler" belgeseli 12 Eylül Pazartesi 21.10’dan itibaren bayram boyunca her akşam 21.10’da NTV’de

Sayfa Yükleniyor...