NTV bayram ekranında neler var?

Bayramda sinema ve müziğin efsaneleri NTV'de 'Yüz yüze' programın ekrana geliyor.

Haberler 11.09.2016 - 17:34 | Son Güncelleme : 11.09.2016 - 17:44

NTV bayram ekranında neler var?

NTV Bayram Ekranı'nda "Yüz Yüze" buluşmalar devam ediyor. Geçtiğimiz bayram başlayan "Yüz Yüze" bayram özel programı, Kurban Bayramı’nda yeni isimlerle devam edecek. NTV'nin üç deneyimli sunucusu Gülay Afşar, Seda Öğretir ve Simge Fıstıkoğlu, bayramda usta sanatçılarla bir araya gelerek, yüz yüze sohbetler gerçekleştirecek.

GÜLAY AFŞAR; ORHAN GENCEBAY, MURAT SOYDAN, NEVRA SEREZLİ VE SERTAB ERENER'LE BULUŞUYOR

Gülay Afşar, Türkiye'nin en büyük müzisyen ve yorumcularından Orhan Gencebay başta olmak üzere, Türk sinemasının efsane oyuncusu Murat Soydan, Türk sinema ve tiyatrosunun en önemli kadın oyuncularından Nevra Serezli ve Türk pop müziğin güçlü yorumcusu Sertab Erener'le bir araya geliyor, her biriyle çocukluklarında yaşadıkları bayramlardan günümüze, kariyerlerinin ilk yıllarından bugüne, aile ve özel hayatlarından gelecek hayallerine sıcak ve samimi sohbetlere imza atıyor.

ORHAN GENCEBAY'DAN BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI

Türkiye’nin Orhan Baba'sı Orhan Gencebay, Gülay Afşar'ı Bodrum'da ağırlıyor. Türkiye halkını ve sanatçı dostlarını kucaklayan, yıllardır bir baba şefkatiyle yanımızda olan, şarkılarıyla dertlerimize derman olan Orhan Gencebay, yaşadığımız zor günlerde birlik ve beraberlik çağrısı yapıyor. Türkiye için yazdığı son şarkısının sözlerini ilk kez paylaşıyor. Müziğe ilk başladığı yılları, yaşadığı zorlukları, dillere marş olan unutulmaz şarkılarının hikayelerini, eşi Sevim Emre ile tanışmalarını, çocukları ve torunuyla geçirdiği bayramları NTV'de anlatacak.

MURAT SOYDAN'DAN UNUTULMAZ YEŞİLÇAM ANILARI

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Murat Soydan, Gülay Afşar'a Yeşilçam'dan bugüne sinema serüvenini anlatıyor. Soydan, unutulmaz filmlerinin hikayelerini, filmlerinde birlikte rol aldığı Türk sinemasının dört yapraklı yoncası Türkan Şoray, Filiz Akın, Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit'le olan anılarını ve hayatına dair bilinmeyenleri NTV izleyicileriyle paylaşacak.

SERTAB ERENER'LE AŞKA, MÜZİĞE VE HAYATA DAİR

Pop müziğin en güçlü kadın yorumcularından Sertab Erener, Gülay Afşar'ı bu yıl yayınlanan "Kırık Kalpler Albümü" sonrasında ağırlıyor. Müzisyen eşi Emre Kula prodüktörlüğünde hazırladığı bu albümle büyük ilgi gören, 90'ların ruhunu yeniden canlandıran Erener, o yılları özlemle anıyor. Müziğe başladığı 90'lı yılları, Sezen Aksu ile tanışmasını, Onno Tunç, Attila Özdemiroğlu ve Uzay Heparı ile yaptığı müzikal yolculuğu NTV'de anlatıyor. Albüm yapmayı hiç düşünmüyorken Sezen Aksu'nun onu nasıl ikna ettiğini, 1992'de yayınlanan ilk albümü "Sakin Ol"un nasıl büyük bir patlama yaptığını, bir yandan o yıllarda yaşadığı ağır hastalığını, hasta yatağında Sezen Aksu'nun onu nasıl ayağa kaldırıp şarkı söylettiğini Gülay Afşar'la paylaşıyor. Ailesi, sesi çok güzel olan babası, ağabeyi Serdar Erener ile unutulmaz çocukluk anıları, yıllar içinde hayatta geldiği nokta, güzellik, bakım sırları ve hayatına dair birçok anektod bu sohbette.

NEVRA SEREZLİ'NİN ÇOCUKLUĞUNDAN METİN SEREZLİ'YE UNUTULMAZ ANILAR

Türk tiyatro ve sinemasının usta ismi Nevra Serezli, Gülay Afşar'ı Bodrum'daki evinde ağırlıyor. Sanatçı kariyerine başladığı ilk yıllardan günümüze unutulmaz sahne anılarını, yakın zamanda kaybettiği eşi Metin Serezli'yle ilk tanışmasını, yaşadıklarını, birlikte paylaştıkları hayatı, birlikte yapmayı çok sevdiği şeyleri, onunla unutulmaz anılarını anlatıyor. Serezli, çocukluğu ve gençliğindeki bayramları da hatırlıyor, Bebek'teki çocukluğundan aklında kalan hatıraları da Afşar'la paylaşıyor. Televizyonda büyük ilgi gören "Sihirli Annem" dizisinden Cihan Ünal'la rol aldığı son tiyatro oyunu "6 Haftada 6 Dans Dersi" oyununa geçmişten günümüze sanatçının sanatla dolu anıları bayramda NTV'de.

SİMGE FISTIKOĞLU, NİLÜFER, SEYYAL TANER, SELDA ALKOR VE EDİZ HUN'LA BULUŞUYOR

Simge Fıstıkoğlu Türk pop müziğin efsane yorumcularından Nilüfer ve Seyyal Taner'le; Türk sinemasının iki usta oyuncusu Selda Alkor ve Ediz Hun'la bir araya geliyor. Her biriyle çocukluklarında yaşadıkları bayramlardan günümüze, kariyerlerinin ilk yıllarından bugüne, aile ve özel hayatlarından gelecek hayallerine sıcak ve samimi sohbetlere imza atıyor.

NİLÜFER'LE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE SAMİMİ BİR SOHBET

Türk pop müziğin efsane yorumcularından Nilüfer, bayramda Simge Fıstıkoğlu ile bir araya geliyor. Yakında çıkacak yeni albümünün müjdesini veren Nilüfer, geçmişten günümüze keyifli bir sohbetle NTV ekranına geliyor. Klasikleşmiş 12 pop şarkısını yeniden yorumlayacağı yeni albümünde Nilüfer, Fikret Şeneş'in sözlerini yazdığı Ayten Alpman'ın yorumladığı "Memleketim" şarkısına da yer veriyor. Kariyerine 15 yaşında Altın Ses yarışmasında 1. olarak başlayan, 17 yaşında ilk 45'liğini yayınlayan Nilüfer o günden bugüne müzikal serüvenini, hayatına eşlik eden unutulmaz besteci ve müzisyenleri anlatıyor. Kayahan'la uzun yol arkadaşlıkları, birlikte milyonların gönlüne kazınan unutulmaz şarkılarının hikayeleri, Kayahan'la küs oldukları döneme dair hissettikleri, Kayahan'ın hastalık sürecinde yaşadıkları, ölümünden sonra hissettikleri, hepsi ve daha fazlası bu sohbette yer alıyor. Sanatçı Sezen Aksu, Ajda Pekkan ve Nükhet Duru ile hep yakın dost olduklarını, dostluklarının yıllarla daha da perçinlendiğini söylüyor. Kızı Ayşe Nazlı ile ilişkileri, kanseri atlattıktan sonra değişen hayat görüşleri, hepsi ve daha fazlası bayramda NTV'de.

SEYYAL TANER'İN HAYATINA VE MÜZİK KARİYERİNE DAİR BİLİNMEYENLER BU PROGRAMDA

Simge Fıstıkoğlu, Türk pop müziğin en cesur, enerjik ve kendine has yorumcularından Seyyal Taner ile Pera Palas Otel'de buluşuyor.
Seyyal Taner çocukluk ve gençlik yıllarından müzikal serüvenine hakkında merak edilen her şeyi NTV'de anlatıyor.
Arda Uskan ve Ferhan Üçoklar sayesinde kendini bir anda gazinolarda buluşunu, gazino kültürüne rock öğeler katışını, cesur kostümleri, efsane dans şovları ve şarkılarıyla unutulmaz sahne performanslarını Simge Fıstıkoğlu'na anlatıyor.
"Son Verdim Kalbimin İşine" ile başlayan, "Naciye", "Leyla", "Alladı Pulladı" ve "Şiirimin Dili" gibi unutulmaz şarkılara imza atan sanatçı, müzikal yolculuğunu, unutulmaz şarkılarının hikayelerini NTV'de anlatıyor. MFÖ'nün yorumuyla sevilen "Ele Güne Karşı"nın aslında ilk önce Seyyal Taner için yazıldığını, Barış Manço'nun Seyyal Taner'e platonik olarak aşık olduğunu ve Taner'in hem müzik hem de özel hayatına dair birçok bilinmeyenleri NTV'de "Yüz Yüze" programında.

SELDA ALKOR İLE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE SİNEMA TARİHİ

Türk sinemasının usta oyuncularından Selda Alkor, bayramda Simge Fıstıkoğlu ile "Yüz Yüze" geliyor.
Sanatçı, Yeşilçam'a ilk adım attığı günlerden, efsane jönlerle başrolleri paylaştığı unutulmaz Türk filmlerine, sinema serüvenine dair bilinmeyenleri NTV'de anlatıyor.
Cüneyt Arkın'dan Fikret Hakan'a filmlerde birlikte rol aldığı oyuncularla ilgili anılarını da paylaşıyor.
Bir dönem Ruhi Su'dan ders alarak gazinolarda türkü yorumlayan sanatçı, gazino yıllarına dair de çarpıcı açıklamalarda bulunuyor.
Yıllar sonra Çağan Irmak imzalı "Asmalı Konak" ve "Çemberimde Gül Oya" ile yeniden evlerimize konuk olan usta oyuncu, bir yandan sinema için verdiği mücadeleyi, yer aldığı sosyal sorumluluk projelerini, 44 yıllık evliliğinin sırlarını Simge Fıstıkoğlu'yla paylaşıyor.

EDİZ HUN'LA ROMANTİK FİLMLERE YOLCULUK

Türk sinemasının en romantik, en aşk dolu filmlerinin başrol oyuncusu, yılların eskitemediği yakışıklı delikanlı Ediz Hun, Büyükada'daki evinin kapılarını bayramda NTV'ye açıyor.
Simge Fıstıkoğlu ile bir araya gelen usta oyuncu, geçmişten günümüze sinema kariyerini, unutulmaz filmlerini, Yeşilçam yıllarını NTV'de anlatıyor.
Ediz Hun, adadaki hayatına dair bilinmeyenleri de NTV izleyicileriyle paylaşıyor. Programda Ediz Hun yaşam ve yemek sırlarını da açıklıyor.

SEDA ÖĞRETİR, SUZAN AVCI, ÖZDEMİR ERDOĞAN, MUSTAFA CECELİ, SERKAN ÇAĞRI VE İPEK AÇAR İLE BULUŞUYOR

Klarnet virtüözü Serkan Çağrı, Kayahan'ın eşi İpek Açar'la Seda Öğretir'in konuğu oluyor. Çağrı, sanat yönetmenliğini üstlendiği; bayram sonrası İstanbul'da yapılacak Uluslararası Klarnet Festivali'nin programını NTV'de açıklıyor. İkili, o festivalde "Ustalara Saygı" konserinde İpek Açar'la birlikte hazırladıkları Kayahan gecesinin detaylarını anlatıyor. Çağrı ve Açar başta olmak üzere usta yorumcuların Kayahan şarkıları yorumlayacağı bu özel konserle ilgili yapılan hazırlıklar, İpek Açar'ın hem hayat arkadaşım hem ustam dediği eşi Kayahan'la ilgili anlattıkları, unutamadığı anılar bu programda gün yüzüne çıkıyor.

SUZAN AVCI İLE YEŞİLÇAM YILLARINA YOLCULUK

Türk sinemasının unutulmaz karakter oyuncularından Suzan Avcı, bayramda Seda Öğretir'i Kumburgaz'daki yazlığında ağırlıyor. Sanatçı, sinemaya adım attığı ilk günlerden, Yeşilçam'da hayat verdiği 300'den fazla unutulmaz karaktere, geçmişten günümüze sinema dolu bir sohbetle NTV ekranında. Daha çok vamp kadın rollerinde karşımıza çıkan Avcı, kimi idol aldığını, Türkan Şoray'la dostluklarını, Yılmaz Güney'den Ediz Hun'a Yeşilçam'ın neredeyse tüm jönleriyle paylaştığı sinema setlerini Seda Öğretir'e anlatıyor.

ÖZDEMİR ERDOĞAN'LA MÜZİKAL YOLCULUK

Türk pop ve caz müziğin en güçlü yorumcularından, "Pervane", "Sevdim Seni Bir Kere" ,"Keman Öğretmeni" gibi unutulmaz şarkıların yazarı Özdemir Erdoğan, bayramda Seda Öğretir ile bir araya geliyor. Sanatçı, geçmişten günümüze müzikal yolculuğunu NTV'de anlatıyor. Sanatçı, Sezen Aksu ile Eurovision elemelerinde söyledikleri "Küçük Bir Aşk Masalı"ndan, Aksu bestesi "İkinci Bahar"la kariyerinde yaşadığı yükselişe, yıllar sonra unutulmaz şarkılarının dizi ve reklamlar sayesinde yeni aktarılışına ve özel hayatından çarpıcı detaylara birçok konuda samimi açıklamalar da bulunuyor. Kısa bir süre önce kanseri yenen sanatçı o zor günleri nasıl atlattığını da Öğretir'e anlatıyor.

MUSTAFA CECELİ İLE MÜZİK DOLU BİR SOHBET

Türk Pop müziğinde genç kuşağın sevilen yorumcularından Mustafa Ceceli, Seda Öğretir'le bir araya geliyor. Ceceli çocukluğundan bugüne müzikal yolculuğunu NTV'de anlatıyor. Küçük yaşlarda piyano çalarak müziğe gönül veren sanatçı yıllar içinde nasıl Türkiye'nin en sevilen yorumcularından biri oluşunu anlatıyor. Kenan Doğulu'nun şarkılarına düzenleme yaparak müzik sektörüne adım atan sanatçı, hayatının dönüm noktası olan Sezen Aksu ile tanışma hikayesini, Aksu'dan öğrendiklerini, Tarkan'dan İrem Derici'ye birlikte çalıştığı diğer müzisyenlerle ilgili anılarını paylaşıyor. Hiç aklında yokken nasıl birdenbire kendini yorumcu olarak bulduğunu, "Unutamam" şarkısıyla bir anda nasıl listelerin zirvesine yerleştiğini, ailesiyle ,eşi ve oğlu Arın ile ilişkilerini, Öğretir'e anlatıyor.

Sayfa Yükleniyor...