Hülya Koçyiğit'ten Perihan Savaş'a Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncuları, genç kuşağın başarılı temsilcisi Birce Akalay; Ayşegül Aldinç'ten Aşkın Nur Yengi'ye 90'lardan günümüze gelen eşsiz yorumcularla Funda Arar, Mehmet Erdem ve Atiye gibi son yılların sevilen sesleri NTV'de bir araya gelecek. Gökhan Abur'un solistliğini yaptığı Kargalar Kafeste grubu da en sevilen şarkılarla NTV Bayram Ekranı'na renk katacak.

OĞUZ HAKSEVER, HÜLYA KOÇYİĞİT'İN EVİNE KONUK OLDU

Oğuz Haksever, Hülya Koçyiğit'le Sarıyer'deki evinde bir araya geldi. Koçyiğit, hastalığını yendikten sonra yaşadıklarını, sinemanın dünü, bugünü, yarınını, ailesini, eşini ve ülkesi için beklediklerini tüm samimiyetiyle Haksever'e anlattı. Hülya Koçyiğit yaşadığı zor günlerden sonra hayatıyla ilgili aldığı yeni kararları NTV ile paylaştı "Artık daha çok kendime, aileme vakit ayırabilmeliyim, hayatın biraz da güzel yönleriyle, hoş yönleriyle vakit geçirmeliyim. Çünkü ben hep sorunlar, acılar, problemler, hep böyle sivil toplum örgütlerinde çalışırken rastladığım gerçekten ihtiyacı olan insanlara çok koşuşturdum."

GÜLAY AFŞAR, AYŞEGÜL ALDİNÇ VE FUNDA ARAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Gülay Afşar bu bayram Türk pop müziğin sevilen yorumcuları Ayşegül Aldinç ve Funda Arar ile bir araya geldi..

Her biriyle kariyerlerinin ilk yıllarından bugüne, aile ve özel hayatlarından gelecek hayallerine sıcak ve samimi sohbetlere imza attı.

FUNDA ARAR'LA MÜZİKTEN ANNELİĞE UZANAN BİR SOHBET

Funda Arar, Gülay Afşar'ı evinde ağırladı. Hakkında bilinmeyenleri, hayatı ve müzik kariyeriyle ilgili çarpıcı detayları paylaştı.

Müziğe başladığı ilk günlerden son albümü "Aşk Hikayesi"ne, ailesiyle Ege'de geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarından müzisyen eşi Febyo Taşel'le paylaştıkları hayat yolculuğuna geçmişten günümüze Arar'ın hayatında iz bırakan anılar NTV'de ekrana gelecek. Arar, 4 yaşındaki oğlu Aras'la ilgili de samimi açıklamalar da bulundu: "Oğlum, hüzünlü şarkılarımdan muzdarip. 'Annecim senin neden şarkıların hep hüzünlü, acıklı?' diye soruyor. Onun için neşeli şarkılardan oluşan bir albüm yapacağım neredeyse. Üzgün şarkı sevmiyor, istemiyor" .

AYŞEGÜL ALDİNÇ'LE İSTANBUL MANZARASI EŞLİĞİNDE SAMİMİ BİR SOHBET

Gülay Afşar, Ayşegül Aldinç'le nefis bir İstanbul manzarası eşliğinde geçmişten günümüze samimi bir sohbete imza attı.

İstanbul'da, Cihangir'de geçirdiği çocukluk ve gençlik yıllarından müzik ve sinema kariyerinin dönüm noktalarına, ilk albümü ve sinema filminden bugüne, Tarık Akan ve Sezen Aksu hayranlığından sosyal medya ile ilişkisine Ayşegül Aldinç, hayatına dair çarpıcı açıklamalarıyla NTV'de... "Seramik" eğitimi alan Aldinç, asıl hayalinin iç mimarlık olduğunu, Attila Özdemiroğlu prodüktörlüğünde hazırlanan ilk albümünü çöpe attığını Gülay Afşar'a itiraf etti:

" O albümde çok değerli isimler vardı. Fakat ben beğenmedim. Titizliğimden. Ne acayiptir ki o zaman daha hiçbir şey değilim, "Bunu yapmayalım" dedim ve sözleşmem olduğu halde "Peki" dediler. Attilla'nın bu iyiliğini hiçbir zaman unutmam. İsterse beni mahkemeye verebilirdi. "Bu albüm çıkacak Ayşegül" diyebilirdi ve çıkardı. Ama öyle olmadı. Bugün, o şarkıları dinle yine iş yapar. Çok güzel şarkılardı. O sıra öyle birşey oldu. Neden olduğunu bilmiyorum."

SEDA ÖĞRETİR, PERİHAN SAVAŞ VE AŞKIN NUR YENGİ İLE BULUŞUYOR

Seda Öğretir, bu bayram Perihan Savaş ve Aşkın Nur Yengi ile bir araya geldi.

PERİHAN SAVAŞ'LA ÇOK ÖZEL BULUŞMA

NTV Ana Haber Spikeri Seda Öğretir, Perihan Savaş'ın evine konuk oldu. İkili sinemadan, tiyatrodan, aşktan ve hayattan konuştu.

İstanbul'un Fatih ilçesinde geçen çocukluk yıllarını anlatan Perihan Savaş, tiyatroya başlama hikayesini şu sözlerle açıkladı: "Suna abla komşumuzdu. Biz birbirimize gidip geldiğimiz zaman Suna abla demiş ki "ya ben bu kızda bir ışık görüyorum. Oyuncu olacak bu kız". Annem de olur mu olmaz mı, işte babası izin verir mi vermez mi derken Suna ablam kandırıyor bunları. Beni beş yaşında alıyor götürüyor Şehir Tiyatroları'na. "Efe Ali" ilk oyunum benim."

AŞKIN NUR YENGİ İLE 90'LARA YOLCULUK

Seda Öğretir, pop müziğin özel yorumcularından Aşkın Nur Yengi ile bir araya geldi. İkili 90'ların müziğinden, Sezen Aksu'dan, Harun Kolçak'tan, yeni projelerden, aşktan ve hayattan konuştu.

Bu yıl "Aşk'tan Olsa Gerek" isimli mini bir albüm yayınlayan Yengi, 90'lı yılları özlediğini itiraf etti. Aşkın Nur Yengi, programda Sezen Aksu ile tanışma hikayesinden Harun Kolçak ile olan dostluğuna, kızı Nazlı ile ilişkisine kadar birçok konuda açıklamalar yaptı. Sanat hayatında 30 yılı geride bırakan Aşkın Nur Yengi, Sezen Aksu ile tanıştığı günü şöyle anlattı: "Ben ortaokulda konservatuvardayken, ablam Sezen Aksu'nun hem vokalisti hem de asistanıydı. Bir müzikal yapılacaktı beni de çellist olarak dinlemek istediler. Aksu'nun Menekşe Sokak'taki evine benden büyük olan çellomla gittim. Enstrumanı çalamadığımın ben de farkındaydım. Bir de şarkı söylememi istediler. Sezen Aksu yoktu. Sonra sesimi duyunca içerden geldi 'bu kim?' diye sordu. O günden sonra vokalistliğini yapmaya başladım"

İKİ FARKLI KUŞAĞIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Erhan Ertürk, iki farklı kuşağın temsilcileriyle bir araya geldi.

Gökhan Abur öncülüğünde "Kargalar Kafeste" grubuyla Rumelihisarı'nda, pop müziğin genç yıldızı Atile ile Harbiye'de buluştu.

"Kargalar Kafeste" grubu unutulmaz şarkıları NTV izleyicileri için yorumladı. Gökhan Abur, müzik serüvenini Erhan Ertürk'e anlattı.

NTV'de uzun yıllardır hava durumunu sunan Abur, müziğin kendisi için başka bir tutku olduğunu söyledi.

ATİYE'NİN MÜZİK YOLCULUĞU

Erhan Ertürk, genç kuşağın pop yıldızlarından Atiye ile Harbiye'de bir araya geldi. Atiye, çocukluk ve gençlik yıllarından müzik serüvenine hayatına dair bilinmeyenleri Erhan Ertürk'e anlattı.

Müziğe dans ederek başladığını, sonradan şarkı söylemeyi daha çok sevdiğini söyleyen Atiye, müzikteki hayallerini şöyle anlattı:

" Hayalim R&B ve hip-hop müziği oryantal ile harmanlamaktı. Bir doğu -batı sentezi yaratmak istiyordum. Çıkış noktası buydu. Daha sonraki ilerleyen zamanlarda bu harmanlama isteği hep farklı farklı şekillerde oldu. Rock, pop, latin ve elektronik öğelerin ağırlıkta olduğu şarkılar da yazdım. "

BERFU GÜVEN, YENİ ÇAĞIN YILDIZLARI MEHMET ERDEM VE BİRCE AKALAY'LA SOHBET ETTİ

Berfu Güven, son yılların en sevilen yorumcularından Mehmet Erdem ile Harbiye'de, yeni kuşağın yükselen oyuncularından Birce Akalay ile Pera'da buluştu.

BİRCE AKALAY'DAN SAMİMİ İTİRAFLAR

Dizi ve sinema oyuncusu Birce Akalay; çocukluk günlerinden üniversite yıllarına, güzellik yarışmasından dizilerine kadar, kariyeri ve özel hayatıyla ilgili birçok ayrıntıyı Berfu Güven'e anlattı.

Bir evin tek çocuğu olarak, disiplinli bir ailede büyüyen Birce Akalay, tek çocuk olmanın zorluklarını arkadaşlarıyla giderdiğini söyledi. 13 yıl bale yapan ve sakatlanınca bırakmak zorunda kalan Akalay, sanata olan ilgisini çok küçük yaşlarda keşfettiğini anlattı.

Oyuncu Murat Ünalmış ve Sarp Levendoğlu ile evlilikler yapan başarılı oyuncu, özel hayatıyla ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı:

"Uzun bir süreyi yoğun çalışarak geçirdiğiniz zaman bir hastanedeki iki doktorun birbirine aşık olması gibi iki oyuncu da birbirine aşık olabiliyor. Her iki evliliğimde de meslektaş olmanın avantajlarını da dezavantajlarını da ziyadesiyle yaşamışızdır diyebilirim."

MEHMET ERDEM'İN BİLİNMEYENLERİ

Sezen Aksu imzalı "Hakim Bey" şarkısıyla büyük ses getiren, yıllar içinde yayınladığı 3 albümüyle hayran kitlesini genişleten Mehmet Erdem, hayatı ve kariyeriyle ilgili bilinmeyenleri Berfu Güven'le paylaştı. Malatya'da doğan, İzmir Fen Lisesi'nde okuyan, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Erdem, müziğin çocukluğundan beri hayatında olduğunu, ilk başlarda şarkı söylemeyi hiç düşünmediğini, müziğe farklı enstrumanları çalarak başladığı anlattı. Boğaziçi Üniversitesi yıllarında Kardeş Türküler grubuna giren sanatçı,üniversiteden sonra film ve dizi müzikleriyle sektörde dikkat çekti. İlk kez müziklerini yaptığı filmlerde şarkı söylemeye başlayan Erdem, albüm yapma fikrinin kendiliğinden doğduğunu ifade etti.

Erdem, Sezen Aksu imzalı "Hakim Bey" şarkısının bu denli başarılı olacağını tahmin etmediğini de itiraf etti: "Bir ara bana şaka yapıyorlar sandım. Evden çıkıyorum, bir yerde 'Hakim Bey' çalıyor, taksiye biniyorum o şarkı çalıyor. Biri bütün bunları organize mi ediyor dedim. İnanamadım bu kadar popüler olduğuna şarkının. Şarkıyı daha önce Levent Yüksel ve Zülfü Livaneli de söylemişti. Ama herhalde benim sesim, şarkının düzenlemesiyle buluşunca farklı bir enerji ortaya çıktı."

BAYRAM BOYU SÖYLEŞİLER - İZLE