O Aktivist bir top model

Politik meselelerde sözünü sakınmıyor, dava ve eylem dendiğinde ön saflarda yer tutuyor. Model Beril Kayar GQ dergisinin Mayıs sayısına Dünyaya bakışını ve sevgilisi Rıza Kocaoğlu’na neden aşık olduğunu anlattı.

04.05.2012 - 17:37

O Aktivist bir top model

Politik meselelerde sözünü sakınmıyor, dava ve eylem dendiğinde ön saflarda yer tutuyor.

Fiziği, duruşu ve modelliği yorumlayışıyla  bilinen model imajını yerle bir eden top model Beril Kayar, GQ Türkiye’nin Mayıs sayısı için özel poz verdi. Dünyaya bakışını ve sevgilisi Rıza Kocaoğlu’na neden aşık olduğunu anlattı.

Aşık olmak için karşısındakinin onu beslemesi gerek. Oyuncu sevgilisi Rıza Kocaoğlu’yla tam da böyle bir ilişkisi olduğunu anlatıyor Beril Kayar.

“Şu anda tam da böyle bir ilişki içindeyim. Okuyan, düşünen, araştıran, tartışan, ideolojisini savunan biriyle beraberim. Yaptığı işlere hayranım.

“Rıza da ben de fazlasıyla duyarlı insanlarız. Etrafıma bakıyorum da biz gençlerde bana dokunmayan yılan bin yaşasın hali var.”

Beril’e göre modellerin de bir ideolojisi, fikri olabilir. “Evet damarımda aktivist kanı var, ama ben aktivistim diye ortaya çıkacak kadar değil.

Bir şeyleri değiştirebileceğimi bilsem, daha fazlasını yaparım. Ama bizde muhalif olmanın sonu cezaevinde bitiyor.”

GQ Türkiye Mayıs sayısı için Emre Güven’in objektifi karşısına geçmeye hazırlanırken bir yanda da, adaletsiz düzene karşı nasıl da bir an evvel örgütlenmemiz gerektiğini anlatıyor hararetle:

“Bir şekilde sesimizi duyurmamız lazım. Yürümek yetmez, blog açıp, ünlü isimleri de kullanarak bir şeyler yapmalıyız.”

Beril Kayar röportajının devamı GQ Türkiye Mayıs sayısında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...