Beyaz Saray’dan son dönemde yayınlanan fotoğraflarından birinde, ABD Başkanı Barack Obama’nın küçük kızı Sasha, babası Beyaz Saray'daki ofisinde harıl harıl çalışırken, saklambaç oynuyor.

Oval Ofis’te benzer durumlar daha öncede yaşanmıştı. 46 yıl önce çekilen bir fotoğrafta, John F Kennedy Jr. babası ofiste çalışırken, masanın altında oyun oynamakla meşguldü.

Son dönemde, Obama’nın başka bir eski başkanla daha benzer fotoğrafları yayınlandı. 26 Ağustos’ta yayınlanan fotoğrafların ABD Başkanı balık tutuyor.

Fotoğrafın açıklamasında, Obama’nın usta olmadığı sadece bu işi öğrendiği belirtilse de ABD Başkanı, Rusya’nın eski başkanı ve şimdiki başbakanı Vladimir Putin’le karşılaştırılmaktan kaçamadı.

Putin’in, 2007 yılında Sibirya’da çektirdiği fotoğraflar uzun zaman konuşulmuştu. Dövüş ve doğa sporlarında usta olan eski Rusya Başkanı, Obama’nın tersine balık tutmakta oldukça iddialı. Bu fark, iki ismin duruşlarına da yansıdı.

Son bir hafta içinde Kennedy ve Putin’e benzer pozlar veren Obama’nın benzer görüntüler vereceği bir sonraki eski başkansa merak ediliyor.