Obama'nın kampanyası müzikal oldu

2008'deki ABD başkanlık seçimlerini kazanan Barack Obama'nın "Yes We Can" adlı seçim kampanyası müzikal olarak sahnelenecek.

14.01.2010 - 13:23

Obama'nın kampanyası müzikal oldu

ABD Başkanı Barack Obama'nın 2008 seçimlerini kazanmasını sağlayan "Yes We Can" adlı kampanyası müzikal oldu. Bu hafta Almanya'da prömiyeri yapılacak olan müzikalde Obama'nın eşi Michelle'e söylediği aşk şarkılarının yanı sıra Hillary Clinton'la düeti de bulunuyor.


Hatta Cumhuriyetçilerin başkan adayı, Obama'nın rakibi John McCain ve onun yardımcı adayı Sarah Palin'e bile sahnede yer verilmiş. 30 oyuncu, şarkıcı ve dansçıdan oluşan ekip "Hope - The Obama Musical Story" ile seyirci karşısına çıkıyor.

17 Ocak'ta Frankfurt'ta Jahrhunderthalle konser salonunda gösterilecek müzikal hem Almanca hem de İngilizce karışık olacak. Şarkıların bir kısmında da Obama'nın seçim konuşmalarından cümleler kullanılmış.

Müzikal, Obama'nın doğup büyüdüğü yer olan Chicago'da bir apartmanı paylaşan insanların gözünden ABD Başkanı'nın umut ve değişime dair kampanyasının nasıl görüldüğünü aktarıyor.

Müzikalde Obama rolünde olan Jimmie Wilson, "Hikaye 20 yıl öncesinden başlıyor. O zamanlar Obama Chicago'da sosyal yardım işlerinde çalışıyor. Hikaye 2008 kampanyasına kadar uzanıyor" dedi.

Müzikalde yer alan oyuncuların çoğu Amerikalı ve Alman müzikallerinde rol almış. Ayrıca müzikalde seyircilerin de küçük davullar çalarak katılım göstermesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...