Obez kokarca 6.8 kilo olunca diyet şart oldu

Ağırlığı 6.8 kiloya ulaşan Mr. Bumble adlı kokarca için diyet zilleri çalmaya başladı. O artık günde iki buçuk saat yürüyüp sağlıklı besleniyor.

Haberler 25.12.2009 - 11:25

Obez kokarca 6.8 kilo olunca diyet şart oldu

Bir kokarcanın ne ile beslendiğine dair pek bir fikriniz olmayabilir ama bunun kesinlikle jambonlu sandviç olmayacağını bilirsiniz.


Somerset'te bir kokarcanın jambonlu sandviç aşkı onun diyet yapmasına sebep oldu. Eylül ayında Tropiquaria Hayvanat Bahçesi'ne verilen iki yaşındaki Mr. Bumble sıkı bir rejim ve egzersizle iki kilo kaybetti.

Mr. Bumble'ın eski sahipleri artık ona bakamayacaklarını söylemişti. Eski sahipleri ayrıca kokarcayı sağlıksız bir şekilde jambonlu sandviçle beslediklerini de itiraf etmişti.

Hayvanat bahçesinin müdürü Chris Moiser, Mr. Bumble'ın geldiğinde 6.8 kilo olduğunu ve 2.2 ila 2.7 kilo vermesi gerektiğini söylemişti. Böylece görevliler önce kokarcayı diyete sokmuş ardından iki buçuk saatlik yürüyüşler yapmasını sağlamış ve keyfine göre kriket oynatmış.

Moiser, "Eskisi kadar çok uyumuyor ve daha aktif gözüküyor. Artık çevresinde olan bitenle daha ilgili ama eminim jambonlu sandviçleri özlüyordur" dedi.

Sayfa Yükleniyor...