Shellie Ross'un, oğlu evlerinin havuzunda boğulurken sosyal paylaşım sitesi Twitter'da mesaj yazması tepki çekti.

30'lu yaşlarda olan Ross, iki yaşındaki oğlu Bryson'ın yüzüstü bir şekilde havuzda yüzdüğünü görünce Twitter'a mesaj gönderdi. Ross sağlık ekipleri oğlunu kurtarmaya çalışırken Twitter'a "Lütfen hiç etmemiş gibi dua edin, iki yaşındaki oğlum havuza düştü" yazdı.

Beş saat sonra Bryson'ın boğularak öldüğü açıklandı. Ross bu sefer de "Kıymetli oğlumu hatırlıyorum" yazdı. Bununla da yetinmeyen Ross, siteye oğlunun fotoğraflarını yükledi. İşte o zaman öfkeli kullanıcıların hedefi oldu.

Kullanıcılardan biri, "Yazdığını görünce aklıma ilk gelen şey bunun ne kadar üzücü olduğuydu. Sonra durdum ve şunu düşündüm; kim oğlunun boğulmasıyla ilgili tweet (Twitter mesajı) yazar ki? İnanamadım. Eğer oğluyla da Twitter'daki insanlarla olduğu kadar iletişim halinde olsaydı oğlu belki hayatta olabilirdi" yorumunda bulundu.

"AN BE AN TWEET YAZMADIM"
Polis sözcüsü ise sağlık ekiplerini arayanın Bryson'ın 11 yaşındaki abisi olduğunu söyledi. Ross ilk tweetini 999 acil durum hattı aranmadan bir dakika önce yapmış. İkinci mesajını ise ambulans geldikten 34 dakika sonra göndermiş.

Ross ise oğlunun ölümünü insanlara bildirmek için Twitter'ı kullandığını söyleyerek kendisini savundu: "Ben kazayı an be an tweetlemedim."