Orhan Gencebay NTV'ye konuştu

Arabesk müziğin öncü isimlerinden Orhan Gencebay, NTV'nin ekran yüzlerinden Gülay Afşar'ı Bodrum'daki yazlık evinde ağırladı.

Haberler 12.09.2016 - 23:01 | Son Güncelleme : 12.09.2016 - 23:02

Orhan Gencebay NTV'ye konuştu

İçindeki müzik aşkını çok küçük yaşlarda farkeden Orhan Gencebay, 6 yaşında mandolin ve keman dersleri almaya başladığını, bağlama ve tambur aşkıyla birlikte Türk Halk müziğine yöneldiğini anlattı.

İlk profesyonel bestesini 13 yaşında yaptığını açıklayan Gencebay, batı müziğini de tüm incelikleriyle, küçük yaşlarda öğrendiğini belirtti.

"MAHMUT TEZCAN'A TAVLADA YENİLDİM, SÖZÜMÜ TUTUP ŞARKICI OLDUM" 

Müziğe sevdalı olsa da "Plak tekliflerini reddediyordum, şarkıcı olmak istemiyordum" diyen Gencebay, müzik şirketi sahibi Mahmut Tezcan'la girdiği bir iddia sonucu sanat hayatına başladığını "Mahmut Tezcan'a tavlada yenildim, sözümü tutup şarkıcı oldum" sözleriyle anlattı.

"ARABESK MÜZİK YAPIYORUM DİYE ELEŞTİRENLER YILLAR SONRA BENDEN ÖZÜR DİLEDİ"

Satış ve dinlenme rekorları kıran "Bir Teselli Ver / Yorgun Gözler", "Hor Görme Garibi", "Hatasız Kul Olmaz" gibi albüm ve şarkıların hikayeleri anlatan Gencebay, o dönemde yaptığı müzikle ilgili yaşadığı zor zamanlara da değindi.

Müziğine bakışın değiştiğini söyleyen sanatçı "Arabesk müzik yapıyorum diye eleştirenler yıllar sonra benden özür diledi" açıklamasında bulundu. "Ben Türk müziğinin devamıyım" diyen sanatçı müziğinin sadece arabesk ile sınırlandırılmaması gerektiğini vurguladı.

"OĞLUM OYUNCU OLUYOR"

Orhan Gencebay, NTV’ye bir müjde de verdi “Oğlum Gökhan Gencebay oyuncu oluyor. Çok yetenekli. Dersler aldı. Ben de onayladım. Yakında güzel bir projede yer alacak”.

Sayfa Yükleniyor...