Oğlunun ölümünü Facebook'tan öğrendi

ABD'li bir anne haftalardır kayıp olan oğlunun ölümünü bir ay sonra internette öğrendi. Anna Lamb-Creasey'e acı haberi polis Facebook mesajıyla iletti.

Haberler 20.02.2013 - 11:05

Oğlunun ölümünü Facebook'tan öğrendi

ABD’de yaşayan Anna Lamb-Creasey’nin oğlu Rickie ardında iz bırakmadan kayboldu. Anne Lamb-Creasey, hastane ve hapishaneleri arayarak oğlunun izini sürmeye çalıştı. Ancak girişimleri başarılı olamadı.

Rickie’nin Facebook sayfasına da ‘Neredesin? Sevgiler, Annen” yazan Lamb-Creasey, bir ayın sonunda oğlunun ölümünü polisten gelen Facebook mesajıyla öğrendi.

Lamb-Creasey, polisin ‘bizi arayın mesajı üzerine’ oğlunun cesedinin üç haftadır morgda bekletildiğini öğrendi. Ancak polis resmi hesaptan mesaj atmak yerine Facebook'ta ‘Misty Hancock’ adını kullanan bir çalışanının hesabıyla aileye ulaştı. Bu mesaj Creasey ailesine ilk başta inandırıcı gelmedi.

Polis, Rickie’nın karşıdan karşıya geçerden bir arabanın çarpması sonucu öldüğünü belirtti.

Olayın ardında Rickie’nin annesi  Anna Lamb-Creasey, “Bana ellerinden geleni yaptıklarını söylediler ama bundan emin değilim. Suçluları takip ediyorlar ama bana ulaşamadılar. 13 yıldır aynı işi yapıyorum, oradan da ulaşabilirlerdi” dedi.

Lamb-Creasey’nin polisten gelen mesajı bir ay sonra görmesinin nedeni ise Facebook’un arkadaş listesinde olmayan kişilerden gelen mesajları ‘diğer mesajlar’ bölümüne yönlendirmesi. Mashable’ın haberine göre, Facebook yabancılardan gelen mesajların ana posta kutusuna düşmesi için kullanıcıları mesaj başına 1 dolarla ücretlendiriyor.

Sayfa Yükleniyor...