Öldü sandıkları akrabaları cenazesine geldi

Brezilya'da bir duvar ustası ailesi tarafından trafik kazasında öldü olarak teşhis edildikten sonra kendi cenazesine gelince akrabaları şoke oldu.

05.11.2009 - 13:04

Öldü sandıkları akrabaları cenazesine geldi

Brezilya'da trafik kazasında öldüğü söylenen bir duvar ustası, cenazesine gidince ailesi şok geçirdi. 59 yaşındaki Ademir Jorge Goncalves'in ailesi Parana'da gerçekleşen bir trafik kazasında adamı teşhis etmişti.

Brezilya'daki geleneklere göre de cenaze bir gün sonra yapılıyor. O gün de Brezilyalılar'ın ölüleri onurlandırmak için mezarları ziyaret ettiği Finados gününe denk geldi.

Aile, Goncalves'in geceyi kamyonların mola verdiği bir yerde arkadaşlarıyla içerek geçirdiğinden bihabermiş. Dolayısıyla Goncalves de cenaze töreninin düzenlediğinden haberdar değilmiş. Bunu öğrenir öğrenmez de mezarlığa koşup ailesine haber vermiş.

Polis sözcüsü, "Ceset kötü bir haldeydi ama aynı kıyafetleri giymişti. İnsanlar genelde vücutları teşhis ederken çok uzun süre bakamıyor. Sanırım bu durumda da böyle oldu" dedi.

Goncalves'in yeğeni Rosa Sampaio ise bazı akrabaların cesedin ona ait olduğundan emin olmadığını söyledi: "İki amcamın şüpheleri vardı. Fakat bir teyzem ve dört arkadaşı cesedi teşhis etmişti, ne yapabilirdik ki?" Daha sonra cesedin gerçek kimliği de teşhis edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...