Olimpik yüzücü hastaneye kaldırıldı

Avustralyalı olimpiyat ve dünya rekortmeni ünlü yüzücü Ian Thorpe'un Sydney'de ailesine ait evin yakınlarında polis tarafından "sersemlemiş ve şaşkın" bir halde bulunduğu ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Anadolu Ajansı 03.02.2014 - 11:48

Olimpik yüzücü hastaneye kaldırıldı

ABC'de yayınlanan haberde, polisin verdiği bilgiye göre Thorpe hakkında herhangi bir şikayet bulunmadığı belirtildi. Ünlü yüzücünün neden o halde sokakta olduğu hakkında açıklama yapılmadı.

Thorpe'un alkol ve depresyon tedavisi gördüğü iddia edilmiş ancak bu iddia geçen hafta reddedilmişti. Avustralya medyasında çıkan haberlere göre, 18 aydır İsviçre'de yaşayan ve yeni yıl tatilini ailesi ile geçirmek için Sydney'e gelen Thorpe, hafta başında evde düşerek kaza geçirmiş, bunun sonucunda da alkol ve depresyon tedavisi için hastaneye başvurduğu ileri sürülmüştü.

Avustralya'ya 1998 ve 2004 yılları arasında birçok dünya ve olimpiyat şampiyonlukları getiren yüzücünün özellikle 2012 Londra Olimpiyatları'nda yaşadığı başarısızlıktan sonra normal hayata uyum sağlamakta güçlük çektiği belirtiliyor.

Son zamanlarda sosyal ortamlarda görünmeye çalışan Ian Thorpe, geçen yıl piyasaya çıkardığı hayatını anlatan kitapta da alkol ve depresyona karşı mücadelesine yer vermişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...