NTV

'Ölmeden önce güzel bir gün geçirdi'

Yaşam

Efsane televizyon dizisi 'Sopranos'taki Tony Soprano rolüyle herkesi kendine hayran bırakan James Gandolfini’nin ölüm nedeni kesinleşti. Ünlü oyuncunun ölümünden bir gün önce oğluyla birlikte güzel bir gün geçirdikleri açıklandı.

Usta sinema ve televizyon oyuncusu James Gandolfini, Çarşamba günü hayatını kaybetti.

Gandolfini’nin yakın bir dostu olan Michael Kobol gazetecilere yaptığı açıklamada, “James ölmeden bir gün önce İtalya’da çok güzen bir gün geçirmişti. Vatikan’ı ziyaret etti ve akşam yemeği için oğluyla buluştu. Babalar Günü’nde aramıştım. Sesi mutlu geliyordu. Çok iyi bir insandı” dedi. Kobol, Gandolfini’nin daha önce bir kalp rahatsızlığı geçirmediğini belirtti.

Ünlü oyuncu, Roma’da kaldığı otel odasına ölü bulunmuştu.

Cuma günü tamamlanan otopside, Gandolfini’nin tamamen doğal sebeplerle öldüğü kanında herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlanmadığı bildirildi.

James Gandolfini’nin cenaze töreni bir hafta içinde New York’ta gerçekleşecek.

Sopranos dizisi bir dondurma dükkanında sona eriyordu. Şimdi o masada James Gandolfini anılıyor.
Sopranos dizisi bir dondurma dükkanında sona eriyordu. Şimdi o masada James Gandolfini anılıyor.

‘Sopranos’taki rolüyle Altın Küre dahil sayısız ödül kazanan Gandolfini, 'Killing Them Softly', ‘The Mexican’, ‘8mm’, ‘Fallen’, ‘A Civil Action’, ‘The Mighty’, ‘Night falls on Manhattan’, ‘Get Shorty’, ‘Crimson Tide’, ‘True Romance’, ‘The Last Castle’, ‘The Man Who Wasn’t There’ gibi birçok filmde yer almıştı.