Ölü taklidi sayesinde hayatta!

Akdere Köyü'nde yaşayan Tarkan Kuyumcu, kendisine saldıran ve pençeleriyle yaralayıp üzerine oturan ayıdan, ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyledi.

07.09.2011 - 15:44

Ölü taklidi sayesinde hayatta!

Geçen 5 Eylül günü Akdere Köyü'nden tarlaya giderken çalılıklar arasından bir ayının çıktığını belirten Tarkan Kuyumcu, ayı ile karşılaşmasını şöyle anlattı:

"Karşılaştığımız anda pençeleriyle saldırdı. Yaklaşık bir dakika kadar beni hırpaladı. Yaraladıktan sonra üzerime oturarak bir süre bekledi. Beni öldüreceğini anladım. Bu sırada eskiden duymuştum. Gücümle onun altından kalkamazdım. Ölü taklidi yapmaya başladım. Hiç kıpırdamadım. Hareketsiz bir şekilde yatınca, ayı bir süre sonra üzerimden kalkıp gitti."

YARALARINA 70 DİKİŞ ATILMIŞ
DHA'da yer alan habere göre; ayı çok büyük olduğunu, kolunun kırıldığını ve vücudunun her yerinin yaralandığını belirten Kuyumcu, "Kulağım parçalandı. Her yerimde bir hasar var. Köye sürünerek gittim. Komşular gördü, daha sonra Kars'a hastaneye kaldırdılar. Yaralarıma 70 kadar dikiş atıldı" dedi.

İki ay önce de amcasının oğlunun bir ayı ile karşılaştığını belirten Kuyumcu, "Köyümüze sürekli inen ayılar bizi perişan etti, ben de ölümden döndüm" diye konuştu. 

Kars Devlet Hastanesi doktorları, Tarkan Kuyumcu'nun sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi

PROF. 'ÖLÜ TAKLİDİ YAPIN' DEMİŞTİ
Erzurum'un İspir İlçesi'ne bağlı Yeşilyurt Köyü'nde 31 Ağustos günü boz bir ayının iki kişiyi öldürmesinin ardından açıklama yapan Atatütürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Atasever, ayı saldırılarından kurtulmak için en iyi çarenin kaçmak yerine ölü taklidi yapmak olduğunu söylemişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...