Ölüm nedeni; astım krizi ve kalp değil!

Defne Joy Foster'ın cesedinde yapılan ilk incelemede astım krizinin tetiklediği solunum yetmezliği ve kalp krizi bulgusuna rastlanmadı. Kesin sonuç tüm analizler tamamlandıktan sonra ortaya çıkacak.

08.02.2011 - 09:31

Ölüm nedeni; astım krizi ve kalp değil!

Adli Tıp Kurumu, Defne Joy Foster'ın vücudundan aldığı doku, idrar ve kan örnekleriyle yaklaşık 1.5 ay sürecek makroskobik inceleme başlattı.


Ancak genç kadının yakınlarına ulaşan bilgilere göre, Defne'nin cesedinde yapılan ilk incelemede 'astım krizi'nin tetiklediği solunum yetmezliği ve kalp krizi bulgusuna rastlanamadı.

Adli Tıp Kurumu yetkilileri ise ölüm nedeninin kesin olarak belirlenebilmesi için laboratuar ortamında yapılan kapsamlı analizlerin tamamlanması gerektiğini vurguluyor.

Haberturk'ün haberine göre, Adli Tıp'ın bilimsel verilerle hareket ettiğini ve kesin sonuca ulaşmak için elde edilen verilerin yetersiz olması durumunda daha da derinlemesine analiz yapılabileceğini kaydediyorlar.

Birçok bulgunun göz önünde bulundurulması ve tüm analiz sonuçlarını bir arada değerlendirilmesinin önemini belirten Adli Tıp yetkilileri, kapsamlı otopsi raporu tamamlanıncaya kadar bilgi verilmesinin doğru olmadığını ifade ettiler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...