'Önce vali sonra başkan olacak'

Hollywood’un ünlü aktörü George Clooney’nin önümüzdeki 4 yıl içinde Kaliforniya Valiliği için aday olacağı öne sürüldü. Ünlü aktör eğer başarılı olursa, başkanlık için bir kampanya başlatacak.

19.06.2014 - 13:54

'Önce vali sonra başkan olacak'

İngiliz gazetesi The Daily Mirror’un haberine göre, bir arkadaşı 53 yaşındaki film yıldızının 2018 yılında yapılacak olan seçimlerde Demokrat Parti tarafından Kaliforniya Valiliği'ne aday gösterileceğini söyledi.

Clooney vali olursa, kendinden önce valilik yapan Ronald Reagan ve Arnold Schwarzenegger’in yolundan gitmiş olacak.

The Daily Mirror’a konuşan ve ismini vermeyen Hollywood yıldızının arkadaşı, ‘’George, Demokrat Parti çevrelerinde oldukça popüler. Hollywood’un bulunduğu Kaliforniya’da vali olarak politik kariyerine başlamasından daha doğal ne olabilir ki? Kaliforniya eyaleti, parti için genellikle bir kale olmuştur. Oval Ofis’e giden yolda da önemli bir basamak görevi görmüştür’’ dedi.

Clooney’nin İngiliz nişanlısı Amal Amuliddin’in Demokratlara yakın çevrede ve WikiLeaks davası avukatlarından olduğunu, bu nedenle kendisinin iyi bir ‘’First Lady’’ olabileceğini de belirten arkadaş, bu durumun İngiliz Amerikan ilişkilerini de iyi yönde etkileyeceğini söyledi.

George Clooney, liberal politikacılar için 2012’de her katılanın 40 bin dolar ödediği Obama’nın da konuşma yaptığı akşam yemeği gibi bir çok finansal yardım organizasyonu düzenledi.

Clooney aynı zamanda Obama’nın arkadaşı olarak Beyaz Saray'a davet edilmişti.

Hollywood’un dışında da aktivistliği ile bilinen Clooney, 2012 yılında sivil itaatsizlik nedeniyle Washington DC’de tutuklanmış fakat 100 dolarlık cezasını ödedikten sonra serbest bırakılmıştı.

2012’de kendisine başkanlıkla ilgili sorulan soruya olumsuz cevap veren Clooney, "Beyaz Saray'da zaten benden daha akıllı biri var, bu yüzden başkanlıkla ilgilenmiyorum’’ demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...