Öner Erkan: Gülse Birsel beni Tanrıverdi rolü için denedi, ben de Sarp'ı önerdim

NTV Haber Spikeri Özlem Yurt, NTV’nin bayram özel programı eN güzel buluşmalar için Yoldan Çıkan Oyun isimli tiyatro oyununda başolü paylaşan Sarp Apak ve Öner Erkan'la, oyunun Harbiye Açıkhava Sahnesi'ndeki sezon sonu temsili öncesi biraraya geldi. 1999'dan beri yakın dost olan Apak ve Erkan tanışma anlarını, arkadaşlıklarını, dünden bugüne sanat hayatlarını anlattı. Öner Erkan, “Gülse Birsel beni Avrupa Yakası'ndaki Tanrıverdi rolü için denedi. Sonra, ‘Olmayacak galiba’ dedi. Ben de Sarp'ı önerdim” dedi.

SARP APAK-ÖNER ERKAN-1.jpg

"SARP'A SEN KONSERVATUAR SINAVINI KAZANACAKSIN’ DEDİM"

1999'da İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tanışan Sarp Apak ve Öner Erkan o yıllara dair şunları kaydetti. Sarp Apak: “Öner benim üst sınıfımdaydı. Konservatuar sınavına girdiğim gün tanıştık. Çok heyecanlıydım. Öner bana şöyle bir baktı. Öner Erkan ise “Galiba içime doğdu, Sarp'a ‘Sen konservatuar sınavını kazanacaksın’ dedim” açıklamasında bulundu.

"AVRUPA YAKASI" DİZİSİNDEKİ TANRIVERDİ ROLÜ ÖNCE ÖNER ERKAN'A TEKLİF EDİLDİ

İkili, Sarp Apak'ın tanınırlığını arttıran Avrupa Yakası dizisindeki Anadolu Rock sevdalısı Tanrıverdi rolünün önce Öner Erkan'a teklif edildiğinden bahsetti. Öner Erkan: “Gülse Birsel beni Tanrıverdi rolü için denedi. Sonra, ‘Olmayacak galiba’ dedi. Ben de Sarp'ı önerdim” dedi. Sarp Apak ise “Haberi duyunca çok heyecanlandım. Rol için seçmelere katıldım ve rolü aldım” diye bahsetti.

"BAYRAM RUHUNU KAYBETMEMEK LAZIM"

Bugünün insanının ruhunda eski bayramlardaki saygının, sevginin, hürmetin yaşaması gerektiğini savunan Apak, oyuncu olma hayali kuran gençlere de seslendi: “İnsanlar aslında oyuncu olmak istemiyor, ünlü olmak istiyor. Bu iş bir anda olmuyor. Çalışmak ve eğitimini almak lazım. Günlük hayatta ve meslek hayatında bayram ruhunu, saygıyı ve sevgiyi hiçbir zaman kaybetmemek lazım” dileklerinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...