Naşide Göktürk yoğun bakımda (Bilinci dağılmaya başladı)

Kanserle mücadele eden şarkıcı Naşide Göktürk'ün durumu ağırlaştı. Sanatçı Onur Akay ise Göktürk'ün yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

17.08.2016 - 10:46

Naşide Göktürk yoğun bakımda (Bilinci dağılmaya başladı)

Uzun süredir kanserle mücadele eden Türk müziğinin usta ismi Naşide Göktürk'ten gelen haberler sevenlerini üzmeye devam ediyor. Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir hastanede tedavi altında olan 51 yaşındaki şarkıcının geçtiğimiz günlerde durumunun ağırlaştığı bildirildi. Önceki gün şarkıcı Niran Ünsal, "Sevenlerinden dua bekliyorum" açıklaması yaptı.

"MÜCADELEYE YOĞUM BAKIMDA DEVAM EDİYOR"

Bugün ise sanatçı Onur Akay Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Naşide Göktürk mücadeleye yoğun bakımda devam ediyor ve artık çok yorgun. Bilincinin ise gitgide dağıldığını öğrendim. Niran Ünsal, Naşide’nin ablası Nihal Aktaş'tan aldığı haber üzerine alelacele Bodrum'a gitmiş ve geceyi hastanede geçirmişler. Naşide’nin ailesi ve kendi doktoru Esat Namal, ilerleyen günlerde Naşide’nin durumuna ilişkin açıklama yapacak. Allah yardımcısı olsun"

İŞTE ONUR AKAY'IN PAYLAŞIMLARI:

Naşide Göktürk, hastaneye yatmadan önce 11 yıl aradan sonra 'Çocukluğuma Uçuyorum' albümünü çıkartmıştı. Göktürk'ün albümlerinin yanı sıra yazdığı birçok kitap bulunuyor. İşte albümleri ve kitapları:

Kitapları

Sesimi Ateşe Verdim
Son Çaylar
Yüreğim Rehin
Mavi Mavi Sevdim Seni
Tül Gibi
Pırlanta Peri
Savrulurken Seni Buldum

Albümleri

Yüreğim Rehin (1994)
Yüreğim Hâlâ Rehin (1996)
Kan Kırmızı (1998)
Kimsem Yok (Ocak 2001)
Unutmak İstiyorum (2003)
Çocukluğuma Uçuyorum (2016)

NAŞİDE GÖKTÜRK KİMDİR?

1 Nisan 1965 doğumlu olan Naşide Göktürk, şair, söz yazarı, besteci ve yorumcudur. 'Yüreğim Rehin' isimli ilk şarkısı ile sanat camiasına giriş yapan Göktürk, daha ilk yıllarında şöhretin zirvesine ulaştı.

Çocukluk yıllarını Büyükada’da geçiren sanatçı, yazarlık hayatına çok küçük yıllarda başlamış. Hayatının bir döneminde muhasebecilik ile uğraşmış, dada sonra Ankara’da küçük bir kafe işletti.

1990’lı yıllarda ilk albümünü piyasaya sunmuştur. Kısa süre içinde büyük bir üne kavuşan usta sanatçı, Türk sanat camiasında önemli bir yer edinen usta sanatçı, yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile uzun bir süredir tedavi görmekte.

Sayfa Yükleniyor...