Ortopedik ayakkabısı olursa yürüyebilecek

Her iki ayağındaki damar çekmesi nedeniyle yürümekte zorluk çeken 4 yaşındaki Murat, 600 liralık ayakkabıya sahip olduğunda yürümeye başlayacak.

13.12.2011 - 17:14

Ortopedik ayakkabısı olursa yürüyebilecek

Çerkezköy İlçesi’ne bağlı Kapaklı Beldesi’nde yaşayan Serdal ve Rahşan Akman çiftinin oğulları Murat Akman’ın 2 yaşındayken her iki ayağında da damar çekmesi tespit edildi.

Birilerinin yardımıyla parmaklarını ucuna basarak yürüyebilen Akman için fizik tedaviye başlandı.

DHA'da yer alan haberde; maddi sıkıntı yaşadıklarını söyleyen baba Akman, "Oğlumun tedavi ücretleri beni çok zorluyor. Doktorlar oğlumun fizik tedavi ile yürüyebileceğini söyledi. Oğlum fizik tedaviye başladı. Doktorlar, ortopedik ayakkabının oğlumun yürümesi için çok faydalı olacağını, ayakkabıyı aldıktan sonra parasının sigortadan geri ödeneceğini söyledi. Ama benim maaşım bu ayakkabının fiyatı kadar. Para bana sigortadan ödenecek olsa bile, bu parayı bulup ayakkabıyı almaya imkanım yok" dedi.

’VALİLİK VE BELEDİYEDEN CEVAP GELMEDİ’
Yardım için Tekirdağ Valiliği’ne, Kapaklı Belediyesi’ne, Kapaklı Bedensel Engelliler Derneği’ne oğlunun belgelerini gönderdiğini belirten Akman, şöyle devam etti:

"Ancak gönderdiğim hiçbir yazıdan herhangi bir olumlu cevap gelmedi. Nereye gitsem elim boş dönüyorum. Çok çaresiz durumdayım. Acil ayakkabıyı almak için paraya ihtiyacım var. Borç alacak kimsem de yok. Sesimi duyanlar olursa bana parayı borç olarak versinler. Sigortadan geri aldığımda öderim. Yeter ki oğlum iyileşsin."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...