Oruç tutanlara özel 'acıktırmayan' kurabiye

ABD Başkanı Obama'ya, Kırkpınar Yağlı Güreşleri için kente gelen sumo güreşçilerine, siyasilere ve sanatçılara olan ikramlarıyla ünlenmişti. Şimdi ise yaptığı bu kurabiye ile konuşuluyor...

Haberler 19.08.2010 - 11:40

Oruç tutanlara özel 'acıktırmayan' kurabiye

Edirneli şekerlemeci Arif Meriç, ramazan ayının yaz aylarına denk gelmesiyle uzun saatler aç kalan insanlara enerji vermesi amacıyla kurabiye ürettiğini söyledi.        

''Şehr-i Ramazan'' adını verdiği kurabiyesini un, yağ ve tuz olmadan ürettiği için tüketiciler açısından sağlıklı bir yanı da olduğunu ifade eden Meriç, şunları kaydetti:        

''16 saatlik açlık diliminde insanların enerjisini kaybetmemesi için yeni bir kurabiye ürettik. Yağ, tuz, un koymadan ürettiğimiz kurabiyemizde safran, bal, Antep fıstığı, şeker ve yumurta akı var. Zaten  uzmanlar yağ, tuz, undan kaçının diyor. Ramazan ayında da bunlar yenirse sıkıntı olur diye, yılların verdiği tecrübeyle acıktırmayan kurabiyemizi ürettik. Sahurda ve iftarda bir tane yiyeceksiniz koca bir gün acıkmayacaksınız. Çünkü bu kurabiye enerji deposu.''       

Kurabiyeler, 250 gram paketler halinde 5 liradan satılıyor.
        
OBAMA VE SUMOCULARA İKRAMDA BULUNMUŞTU
Meriç, Amerikan Başkanı Obama'nın, 5 Şubat 2009 tarihinde verdiği 57. Ulusal Kahvaltısı'na katılan Edirne heyeti aracılığıyla Beyaz Saray'a Edirne Badem Ezmesi ve kurabiyelerinden göndermişti.  

Siyasetçi ve sanatçıların yanı sıra 649. Tarihi Yağlı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne gösteri güreşi yapmak üzere kente gelen sumoculara ikramlarda bulunan, Meriç, bir süre önce Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a üzerinde Türk Bayrağı motifi işlemeli badem ezmesi ikram etmiş ve Günay'ın beğenisini kazanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...